Tipy na dárky pro paní učitelky

Konec roku je už za dveřmi a dítka v lavicích odpočítávají poslední dny a hodiny do prázdnin. Pokud byste paní třídní lestos rádi dali něco jiného než pugét kytiček ze zahrádky, přinášíme vám pár tip na home-made dárky. A nebojte, všechny jsou snadné a zvládnete se spolu s dětmi během odpoledne.

Pamatuji na doby, kdy jsem jakožto školou povinná nosila téměř každý rok kytičku pro paní třídní. A když jsem byla starší, bylo mi trochu líto, že těch kytek dostala třeba třicet, a pak nevěděla, co s nimi. A tak jsem pak jeden rok přinesla třeba bonboniéru … Na střední jsme se pak většinou jako třída složili a pořídili nějakou větší kytici. Kdybych už tenkrát byla nadšenec do výroby domácí kosmetiky, donesla bych nějaký krém nebo tak. Ručně vyrobené dárky jsou podle mě ty nej. A tak jsem pro vás sepsala pár tipů na to, čím můžete udělat radost té své paní učitelce. 🙂

Potřebné suroviny i pomůcky na výrobu seženete v našem e-shopu zde.

Voňavý tělový olej

Tělový olej je jedním z těch dárků, které se doma neztratí. Je super jak na celé tělo, tak třeba jenom na ruce a může se použít i do na vlásky. vyzkoušet můžete třeba Suchý tělový olej, který má díky  caprylisu nemastnou konzistenci nebo třebas Tělový olej bonbonek. Ten voní po kombinace pomeranče a čajovníku a je příjemně osvěžující. Vyrobit olej je úplně snadné. Suroviny jednoduše smícháte, a máte hotovo. 🙂

Tělový olej patří mezi dárky, které vyrobíte snadno a rychle.

Vděčné šumivky do koupele

Uvolňující koupel si čas od času zaslouží každý z nás. Učitelky by si ji asi měly, pravda, dopřávat častěji, hlavně na konci roku. A pokud do šumivek přidáte levanduli, rázem máte uklidňující přísadu do koupele. Při výrobě šumivek do koupele zabijete dvě mouchy jednou ranou. Jednak zabavíte své dítko, a druhak získáte jako výstup dárek, který potěší.

Mýdlo za pár minut

Mýdlo nemusí být složitá alchymie. Pokud máte naši šikovnou sadu s mýdlovou hmotou (koupíte tady), zvládnete nějaké to mýdelko vyrobit během chvilky. Opět patří mezi dárky, s jejichž výrobou vám děti mohou pomoct, protože se nepoužívá louh apod. Stačí si vybrat barvičku, éterický olej i bylinky, které do mýdla přidáte a společně se pak můžete pustit do vyrábění.  Podrobný návod, jak s mýdlovou hmotou pracovat, najdete v jednom za našich starších článků.

 

Bylinková sůl do koupele

Mezi dárky, které vyrobíte během minuty, patří také sůl do koupele. Tu zvládnou jen s minimální pomocí dospěáků vyrobit i ti nejmenší školáci. Stačí k tomu mořská sůl, nějaká bylinka, éterický olej a trochu oleje rostlinného. Hotovou směs pak naplníte do celofánových kornoutů (nabízíme zde), a krásný dárek je na světe.

Tak co letos poneste k vysvědčení vy? 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář