Suchý tělový olej

Dnes tu máme opět něco snadného pro všechny začátečníky – suchý tělový olej. Pokožku vyživí, zjemní a zvláční, ale zároveň na ní nezanechá mastný pocit. Ideální pro všechny netrpělivce, které nebaví čekat, až se olej vsákne. 🙂

Že mám úchylku na tělové oleje a másla už jsem tu nejspíše zmiňovala. Sahám po nich těméř po každé koupeli a staly se nedílnou součástí mého večerního rituálu. Jsou však dny, kdy jsem ospalá, a tudíž se mi nechce čekat, až se olej/máslo vsákne do pokožky. Proto jsem dala dohromady tenhle recept na suchý tělový olej.

Jako základ jsem použila mandlový olej, který je vynikající pro všechny typy pokožky. Díky tomu, že je lisovaný za studena, zachovává si svoji lehce nahořklou ořechovou vůni. Je bohatý na řadu výživných látek a pokožka je po něm zkrátka božská. Jemná, vláčná, pružná. No a aby olej nebyl tolik mastný, nakombinovala jsem ho s caprylisem. Ten podpoří účinky mandlového oleje a zanechá na pokožce příjemně hedvábný, nemastný pocit.

Na 100 ml budete potřebovat

Suchý olej – jak na to

Postup výroby je úplně jednoduchý. Stačí do 100ml lahvičky nalít mandlový olej a poté caprylis (ideální je použít trychtýřek). Pokud chcete, můžete přidat cca. 10 kapiček libovolného éterického oleje. Já přidala santalové dřevo, protože je to moje srdcovka. Nakonec stačí lahvičku pevně uzavřít a protřepat. A tím je hotovo.

Suchý tělový olej je nejlepší nanášet, stejně jako ostatní oleje a másla, na vlhkou pokožku po koupeli. Pokud budete olej aplikovat na suchou pokožku, může se stát, že ji bude vysušovat. Je to samozřejmě individuální, ale mluvím ze zkušenosti nejen své, ale i našich zákazníků. 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.