Tělový olej mojito

Jestli si bez něčeho neumím představit léto, tak jsou to citrusy a máta. Ideálně pěkně pohromadě. A právě díky tomu vznikl tenhle tělový olej, který si u nás doma zamilovali všichni.

Když jsem si vyrobila nový tělový olej, dávala jsem čichnout ségře a ptala se jí, jaký jí přijde. A ségra na to: „Ty jo, to voní jako mojito.“ Takže bylo jasno, jaký název dostane. 🙂 Mojito máme obě dvě moc rády (a klidně může jít o verzi bez rumu), stejně jako limetku a mátu do sklenice s vodou.

Oleje používám celoročně. Ať je vedro, nebo panují mrazy, ráda svoji pokožku rozmazluji třeba mandlovým nebo makadamiovým. Tentokrát jsem vsadila na mandlový, doplnila ho jojobovým a přidala éteráky. Výsledný tělový olej používám buď jen tak po sprchování, nebo jím natřu čerstvě oholené nožky, aby byly krásně jemné a aby se pokožka nevysušila.

Co si připravit na 100 ml?

  • 70 ml mandlového oleje (koupíte zde)
  • 30 ml jojobového oleje (máme tady)
  • 12 kapek ÉO limeta (nabízíme zde)
  • 10 kapek ÉO máta peprná (koupíte tady)
  • 100ml lahvičku (nabízíme zde)
  • víčko (vybírejte tu)
  • trychtýřek (koupíte tady)

Jak tělový olej vyrobit?

Nemusíte se vůbec ničeho bát, protože výroba je úplně jednoduchá. 🙂 Stačí do lahvičky vložit trychtýř a nalít do ní (klidně od oka) mandlový a poté jojobový olej (je to poměr cca. 2:1). Na závěr trychtýř vyndejte a do směsi olejů pak ještě nakapejte éterický oleje, a sice 12 kapek limety lisované a 10 kapek máty peprné. Nakonec lahvičku zašroubujte víčkem a protřepejte, aby se všechny složky hezky spojily.

Jelikož tělový olej neobsahuje vodu, nemusíte řešit konzervant. Olej vám v pohodě vydrží několik měsíců. Pokud budete mít pří výrobě všechno pečlivě vydezinfikované, platí, že vám vydrží minimálně tak dlouho jako použitá surovina s nejkratší trvanlivostí.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..