O holkách

Silikony prosím pěkně nemáme v koupelně ani pod tričkem. Jsme zkrátka čistě přírodní holky, které si váží samy sebe, všech dalších živých bytostí i Matičky Země. Bez zbytečných vycpávek je i kosmetika, kterou používáme. Většinu z těchto produktů si vyrábíme samy doma. Stejně tak i přípravky určené k péči o domácnost.

Zní to jako hrozitánské klišé, ale i nás dala dohromady „náhoda“. Jako bývalé spolužačky jsme se setkaly po deseti letech a zjistily, že máme společnou vášeň – výrobu vlastní přírodní kosmetiky. A jak jsme si tak postupem času sdělovaly své postřehy a dojmy, řekly jsem si, proč se touhle vášní nesnažit nakazit i další lidi?

A tak se začal rodit tenhle web, který na svých stránkách rád přivítá všechny podobě laděné duše, kterým není lhostejné, co si mažou na kůži. Ukáže vám, že domácí výroba kosmetiky je zábava. Že je to taková malá alchymie, která vás pohltí, nemusí stát fůru peněz a ovládnete ji v každém věku. Můžete se tu nechat zasvětit do tajemného světa kosmetických surovin, dozvědět se něco více o bylinkách i chytit náměty pro zdravé vaření (často bez lepku či živočišných produktů). A občas sem přilétna i nějaká vlaštovka z našich cest za inspirací.

Z úředního šuplete

Jóóó a ještě jedno takové… řekněme poučení. Evropská legislativa a taková ta různá nařízení… Prostě prosím berte všechny návody na kosmetiku jako inspiraci a pamatujte na to, že všechno, co si budete doma vyrábět, je na vaši vlastní zodpovědnost, my za nic neručíme. Rozumíme si. 😉 A takovéto, že byste ty výrobky pak neměli nikde prodávat, to už je echt vaše zodpovědnost.

S láskou Bára a Zuzi