Jak na výrobu mýdla z mýdlové hmoty

Možná se to někomu zdá zbytečné psát návod na výrobu mýdla z mýdlové hmoty, ale třeba přijde někomu přijde vhod. Navíc, když už ji nabízíme v našem internetovém obchůdku, tak jsme ji prostě musely vyzkoušet. Já osobně tedy dávám přednost výrobě mýdla klasicky pomocí hydroxidu metodou za studena. Kdo se bojí hydroxidu, může začít právě s mýdlovou hmotou.

Výroba je naprosto jednoduchá a proto můžete zapojit do tvoření i své ratolesti, které budou mít z výroby jistě radost. Vyrobit můžete mýdla rozmanitých barev, tvarů i vůní. Záleží jen a jen na vaši fantazii. Navíc se blíží Vánoce a takové domácí mejdlíčko jako dáreček jistě udělá radost.

Co na výrobu mýdla z mýdlové hmoty budete potřebovat?

Postup výroby mýdla z mýdlové hmoty

Jako při každé výrobě jakéhokoliv kosmetického výrobu doporučuji vydesinfikovat pracovní plochu i všechny nástroje, které budete používat. Mýdlovou hmotu můžete sehnat buď v cihličce nebo už naporcovanou na kousky. My ji máme již naporcovanou, abychom vám ušetřily čas s krájením. Pokud máte hmotu v celku, naporcujte ji na menší kousky, předpokládám, že nebudete chtít dělat z celého kusu pouze jeden typ mýdla a navíc naporcovaná na kousky se vám rychleji rozehřeje.

Jak na výrobu mýdla z mýdlové hmoty

Zvolené množství hmoty vložte do kádinky nebo mističky a nechte pomalu roztavit ve vodní lázni při nižší teplotě. Do roztavené hmoty přidejte pár kapek éterického či kombinaci éterických olejů dle vaší volby a promíchejte. Následně přidejte nějakou přírodní barvičku. Já použila růžovou perleťovou micu. Dle přidaného množství barvičky pak záleží, jak moc bude ve výsledku barva sytá a mýdlo buď barevné či průhledné s jemným nádechem barvičky.

Pokud máte rádi bylinky, můžete na konec přimíchat i třeba sušenou levanduli, měsíček či heřmánek. Záleží pouze na vaši fantazii. Pokud jste s vůní a barvičkou spokojeni, není žádoucí zbytečně dlouho přehřívat mýdlovou hmotu. Už po jejím rozpuštění, můžete vypnout plotýnku a nechat ji pouze stát v horké vodě, než ji obarvíte a ovoníte něčím krásným. Hotovou voňavoučkou směs nalijte do silikonových formiček a nechte ztvrdnout. Formičky se dají jednorázově nahradit třeba plastovým kelímkem od jogurtu atp. či rozříznutou krabicí od mléka.

A kde všechny tyto surovinky na výrobu mýdla sehnat? Jednoduše v našem e-shopu, kde si můžete vybrat éterické oleje, přírodní barvičky, sušené bylinky i mýdlovou hmotu. Stačí si jen vybrat tu správnou kombinaci.

 

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.