Šumivky do koupele pro uvolnění a relax

Nevíte, kde vám hlava stojí? Lítáte sem a tam? Zná to asi každý, že? Je třeba si dopřát trochu uvolnění a odpočinku. Třeba parádní relaxační koupel. V zásobě mám spoustu šumivek, tak hurá do vany! Pokud jste na tom podobně a potřebujete na chvíli vypnout, poradím vám, jak si takové šumivky do koupele vyrobit doma. Pokud je dobře uskladníte, vydrží vám dlouho, a až bude vhodná vhodná chvíle, stačí šumivku pouze vhodit do vany s teplou vodou.

Na uvolnění a relax mám nejraději levandulovo-citronové šumivky do koupele. Šumivky můžete využít nejen na pro sbe, ale i do romantické koupele se svou drahou polovičkou. Bezpochyby je uvítají i dítka, takže vám jedna várka nejspíš dlouho nevydrží. Tyhle šumivé krásky nádherně voní, a navíc to kouzlo, když je hodíte do vody a začnou šumět … Jejich výroba je rychlá a kus vás vyjde na pár kaček. A pokud si nevíte rady s dárečky pro známé, určitě jim také můžete pár šumivek vyrobit. Věřte, že udělají radost.

Co si připravit na jednu dávku šumivek (cca. 10 kusů)?

  • 335 g jedlé sody (dostanete tady)
  • 145 g mořské soli (koupíte zde)
  • 110 g kyseliny citronové (seženete tady)
  • 18 ml madlového nebo jiného kvalitního oleje (koupíte tady)
  • 6 ml vody
  • 20-40 kapek EO levandule (vyberete zde)
  • 20-40 kapek EO citron (vyberete tu)
  • potravinářské barvivo nebo micu (koupíte zde)
  • sušenou levanduli (dostanete tady)
  • silikonové formičky

Jak tedy šumivky do koupele vyrobit?

Nejprve si připravte velkou mísu, ve které smícháte jedlou sodu, kyselinu citronovou a mořskou sůl. Můžete použít třeba i himalájskou sůl nebo sůl z mrtvého moře. Já použila sůl z mrtvého moře, protože má velké množství minerálů přínosných i pro ekzematiky, a zkrátka a dobře ji má moje citlivá kůže ráda. Když budete mít tyto tři ingredience promíchané, přisypete do směsi ještě přiměřené množství sušené levandule. Podle mě bohatě stačí dvě polévkové lžíce. Dále si připravte ještě jednu malou mističku a do té odměřte příslušné množství mandlového oleje (nebo kteréhokoliv jiného kvalitního oleje), vody a esenciálních olejů. Míchat to nějak extra nemusíte, jelikož se olej s vodou stejně nespojí. A pokud chcete mít šumivky barevné, přisypte micu, oxid železa či ultramarín. Pokud chcete mít šumivky jen lehce obarvené, jako to mám já, přisypte pouze špetku.

Šumivky do koupele - postup

Tak, a teď přijde to hlavní. Opatrně přidávejte do sypké směsi voňavý obsah z malé mističky. Když říkám opatrně, myslím tím opravdu opatrně. Pokud budete přidávat vodu s olejem příliš rychle, směs vám vyšumí, a ve vodě už se rozpustí bez šumění. A to nechcete. Když máte vše promícháno, zkuste kousek směsi zmáčknout v ruce, a pokud drží při sobě, je vyhráno! Můžete smění plnit silikonové formičky. Pokud nedrží, přidejte ještě trochu vody. Nejlepší je vzít rozprašovač a trochu na směs stříknout vodu. Naplněné formičky pořádně umačkejte a nechte směs chvilku odpočinout. Stačí pět až deset minut, než jí vyklopíme na tácek. A je hotovo! Šumivky pak nechte ještě jeden až dva dny schnout a poté je schovejte někam do krabičky. Pozor na vlhkost. Jakmile zvlhnou, tak se vám rozpadnou, a už nebudou šumět. Může se také stát, že se vám hnedka napoprvé nepovedou. Výhodou je, že nepovedená směs klidně nahradí koupelovou sůl, takže se vše zužitkujete. A vy si i tak dopřeje svůj relax a suroviny nemusíte vyhazovat.

Baví vás výroba šumivek? Jakou voňavou kombinaci máte nejraději?

 

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář