Tělový olej bonbónek

Čokoláda? Karamelky? Nebo sladké jahůdky? Samá voda, samá voda. Ačkoliv, kdybysme mluvili čistě o těch cukrovinkách, asi byste se mi docela trefili. O bonbónech tu ale dnes řeč nebude. Připravíme si tělový olej s vůní pomeranče a čajovníku.

Když jsem nedávno takhle večer přemýšlela, jaké éteráky si přidám do mandlového oleje, padl výběr již tradičně na pomeranč. Sladká vůně dobíjející člověka optimismem přijde vždycky vhod. Ale samo o sobě mi to nějak nestačilo. Tak jsem se podívala na zásoby éterických olejů, a zrak mi padl na tea tree neboli čajovník, který má výborné antibakteriální, antiseptické a protiinfekční účinky a působí příznivě při kdejakých kožních potížích, bolestech kloubů či při nachlazení. No a řeknu vám, pomeranč s čajovníkem dává dohromady docela zajímavou voňavou kombinaci. Přirovnala bych to k takovým těm bonbónům proti kašli, které jsou ochucené oranžovým citrusem. Zkrátka je to taková svěží vůně s lehce sladkým podtónem. A já si ji úplně zamilovala!

tělový olej s vůní pomeranče a tea tree připomíná bonbóny

Co budete potřebovat?

 • 30 ml základového oleje – např. mandlový, slunečnicový (koupíte tady)
 • 15 kapek ÉO pomeranč (vyberete tady)
 • 5 kapek ÉO tea tree (vyberete zde)

Jak bónbonový olej připravíte?

Jako u prohřívacího tělového oleje, i tady je postup úplně jednoduchý. Ve vámi zvolené lahvičce, kterou jste předem pečlivě vydesinfikovali, smícháte základový rostlinný olej s éterickými oleje z pomeranče a čajovníku. Nic nezkazíte, pokud si jako bázi vyberete mandlový olej, který je velice univerzální a bezvadně ho snese i alergická či ekzematická pokožka. Jakmile budete mít hotovo, je olej připraven k použití. 🙂

A jak dlouho vám tělový olej vydrží? Pokud budete mít pří výrobě všechno pečlivě vydezinfikované, platí, že vám vydrží minimálně tak dlouho jako použitá surovina s nejkratší trvanlivostí.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

2 komentáře: „Tělový olej bonbónek

  Bebe

  (Květen 19, 2017 - 3:01 pm)

  Pomeranč s čajovníkem? Safra, to zní zajímavě a originálně! 🙂
  Bebe

   Zuzka

   (Květen 19, 2017 - 8:03 pm)

   No byla to náhoda! Čuchala jsem k tea tree oleji a měla jsem na sobě ještě zbytek pomeranče, a nějak se mi to zalíbilo. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..