Suchý šampon blond

Znáte to, probudíte se a při pohledu do zrcadla zjistíte, že vaše vlasy jsou jedním slovem … katastrofa. Na mytí a fénování už není čas, tak co teď? Zachovejte klid, stačí vzít do ruky suchý šampon, a je během chvilky vystaráno.

Jistě to znáte, večer se vám zdá, že je váš účes ještě v celkem dobré kondici. Ale pak přijde ráno, a šup. Vlasy jsou u hlavy mastné, vy zoufale stojíte před zrcadlem a nevíte, co s tím. Máte jen pár minut na to, abyste je nějak zkrotili a mohli vyjít mezi lidi. Přesně proto vzikl suchý šampon. Zachrání vás v situacích, kdy si nestíháte umýt vlasy. Nebo když jedete někam, kde víte, že nebudete mít možnost si pár dní umýt vlasy. A ruku na srdce, ocení ho i čerstvé maminky, které prostě nemají sílu na to, mít každý den dokonalý účes. 🙂

Mějte však na paměti, že suchý šampon je opravdu jen na příležitostné použití. Rozhodně není dělaný na to, abyste si s ním obden posypávali hlavu. Ano, absorbuje nadbytečný maz, ale pokud ho budete používat příliš často, bude pokožku hlavy nepříjemně dehydratovat a může způsobit i svědění. Navíc pokožku může z dlouhodobého hlediska zanášet, a to určitě nechcete. Ale dost už moudrých rad, a vzhůru do výroby!

Z čeho se suchý šampon skládá?

  • 30 gramů škrobu (kukuřičný, kuzu, arrowroot)
  • 1 lžíce jedlé sody (nabízíme tady)

Jak suchý šampon vyrobit?

Je to naprosto jednoduché. V mističce smícháte škrob s jedlou sodou a pečlivě promícháte tak, aby ve směsi nebyly hrudky. To je celé. Zde se pak nabízí otázka, v čem takový suchý šampon skladovat. Já osobně ho nasypala do dózičky od kupovaného suchého šamponu, který jsem předtím dopotřebovala. Další možnost představuje kořenka nebo cukřenka. Případně suchý šampon můžete uložit do kelímku a na vlasy ho pak nanášet štetcem na pudr.

A jak se suchý šampon používá? Trochu si ho nasypete na ruku a aplikujete na vlasy co nejblíž ke kořínkům. Potom vlase důkladně promnete ručníkem, aby se šampon vstřebal, a poté už je stačí jen prokartáčovat. 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.