Bylinná tinktura na růst vlasů

Potřebujete podpořit růst vlasů a nechce se vám používat séra z lékárny, která jsou povětšinou chemickými koktejly? Pak vsaďte na naši tinkturu, která vaše vlásky posílí díky síle bylinek.

Vlas zůstává na hlavě v průměru 2-6 let a každý jich máme mezi 80 000 a 120 000. Je naprosto přirozené, že se vlasy obnovují. Procházejí třemi růstovými fázemi. Vlas, který přestal růst, zůstává v pokožce ještě 3-4 měsíce, než je nahrazen novým, a tím pádem pak vypadne. Zdravý člověk ztrácí denně 20-100 vlasů. Při mytí a po něm pak mohou vlasy padat trochu více, protože ty mrtvé se pak snadněji uvolní. Tohle je ale hodně individuální. Mám třeba kamarádku, které za den vypadne sotva pár vlasů, a mně jich naopak vypadne několik desítek. A mám to tak skoro odjakživa.

Každý z nás si občas prochází náročným obdobím, kdy mu mohou vlasy vypadávat více. Například ženy po porodu nebo v přechodu ztrácí více vlasů vlivem změněné činnosti pohlavních hormonů. Pokud zaznamenáte zvýšené vypadávání vlasů na jaře nebo na podzim a trvá pár týdnů, nejde o nic tragického. Je to zcela přirozený proces.

Ve chvíli, kdy ale padání přetrvává několik měsíců, je nutno se zamyslet nad příčinou. Existuje více důvodu, proč lidé ztrácejí vlasy. Nejběžnějším problémem je nedostatek vitaminů a minerálů nebo dlouhodobý stres. Můžete mít ale nějakou poruchu štítné žlázy, slinivky, nadledvinek apod. Tyhle problémy je samozřejmě nutno řešit komplexně s pomocí nějakého odborníka. Z vlastní zkušenosti vím, co dokáže (nejen) s vlasy napáchat dlouhodobý neřešený stres …

Jakmile se padání ustálí a vy chcete podpořit jejich zdravý růst vlasů, určitě si dopřejte jemnou masáž hlavy. Nejlépe krouživými pohyby od týla až nahoru k čelu. Tím se pokožka hlavy krásně prokrví a lépe přijme účinné látky z bylinné tinktury.

 

Jaké suroviny si připravit?

  • 500 ml vodky nebo žitné (dostanete v potravinách)
  • hrst sušených listů kopřivy (seženete tady)
  • hrst sušeného kořene lopuchu (koupíte tady)
  • hrst sušených semen lichořeřišnice (dostanete zde)
  • hrst sušených lístečků rozmarýny (seženete v potravinách, na zahrádce)
  • hrst sušených lístků šalvěje (koupíte tady)

Jak vyrobit pomocníka na růst vlasů?

Připravte si čistou sklenici s víčkem. Klidně nějakou starou zavařovačku, kterou jste předem pečlivě umyli a vydesinfikovali. Naplňte ji sušenými bylinkami a zalijte alkoholem. Já použila žitnou, ale je v podstatě jedno, jestli použijete zrovna ji, nebo třeba vodku, rum apod. Sklenici dejte na 14 dní odpočívat na slunné místo. Sluníčko podpoří uvolnění účinných látek do alkoholu, a to chceme.

Jakmile utečou dva týdny (uvidíte, zda se vám budou zdát tak dlouhé jako mně. :D), je čas tinkturu slít. Do čisté nádobky dejte trychtýř a do něj vložte filtrační papír. Nebo ideálně filtry do kávovaru, ty jsou úplně top, protože svým tvarem do trychtýře krásně sednou. No a pak už jen směs přefiltrujte. A určitě se neděste, že ve finále budete mít tinktury na růst vlasů cca. 150 ml. Je to normální, bylinky hodně žerou, a i když je vyždímete, zas tak moc tinktury to nedá.

 

Hotovou bylinnou tinkturu řeďte s vodou v poměru 3 lžíce na 250 ml vody a používejte ji k jemné masáží vlasové pokožky. Ze zkušeností můžu potvrdit (a nejen od sebe), že stačí pár týdnů používáme tinktury, a růst vlasů se o dost zlepší. Uvidíte, jak vám budou podrůstat nové vlásky. 🙂

 

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..