Tekutý březový šampon na vlasy

Bříza je ideálním pomocníkem na mytí vlásků všech barevných odstínů. Posiluje vlasové kořínky, má protizánětlivé, hojivé, tišící účinky a proto je velmi vhodná pro vlasovou kosmetiku. Prvním produktem, který si doma vyrobíme, je tekutý šampon na vlasy. V příštím receptu na vás čeká návod na výrobu vlasové masky a opět využijeme skvělých účinků břízy.

Tekutý březový šampon na vlasy je vhodný pro normální až mastné vlasy. Můžete jej použít při problémech s lupy, vypadáváním vlasů, ale i při často se mastících vlasech. Návod na výrobu je celkem jednoduchý a pokud dodržíte postup výroby, určitě se vám tekutý březový šampon na vlasy povede. 

Tekutý březový šampon na vlasy – potřebné suroviny na 200ml

Potřebné pomůcky

Tekutý březový šampon – postup výroby

Začněte přípravou březového odvaru. Do malého kastrůlku hodíme hrst březového listí a vaříme 10-15 minut. Poté odvar přecedíme a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme pracovní plochu pro přípravu šamponu, vydezinfikujte si veškeré potřebné pomůcky včetně obalu na hotový šampon. 

Do kádinky či větší misky si odlijte potřebné množství odvaru a smícháme s kyselinou mléčnou, poté vmícháme ananasový extrakt a panthenol. Ve vedlejší mističce si rozmícháme xanthanovou gumu v glycerinu. Rozmíchanou směs xanthanu a glycerinu přidejte do kádinky s odvarem, vezměte malý mixérek a řádně rozmíchejte, aby se ve směsi nezačali dělat pucíky. Poté je na čase přimíchat avokádový olej a sulfátový olivový olej. Opět pořádně promícháme a přidáme cocoglucoside. Nyní zamíchejte směs pouze lžičkou či metličkou velmi opatrně, aby nevypěnila. 

Nu a už stačí přidat konzervant cosgard, opatrně zamíchat. Nakonec ovoníme vybraným éterickým olejem, opatrně zamícháme a můžeme plnit do lahvičky. Pokud byla správně dodržená hygiena, vydrží šampon při běžné pokojové teplotě minimálně 3 měsíce. Nezapomeňme na kontrolu pH, které by mělo být mírně kyselé (5-6), popřípadě jej můžeme ještě snížit pomocí kyseliny mléčné. 

 

Autor příspěvku: Bára