Suchý šampon brunette

Každý den není posvícení. A i naše kadeře mají občas … zkrátka den blbec. Usmyslí si, že se přes noc zmastí, a ráno nám tím zkazí plány. Právě proto je tu suchý šampon. Tentokrát ve verzi brunette, který se stane věrným společníkem všech tmavovlásek.

Co dělat ve chvíli, kde se vzbudíte s vlasy v takovém stavu, že se vám nechce vyjít mezi lidi? Kdy jsou po probuzení mastné, a vy váháte, jestli si máte na hlavu narvat kulicha a celý den ho nesundat. No, taky řešení, pokud je ovšem deset pod nulou a šéfovy nebude vadit, že sedíte v kanceláři celý den s čepicí. Takže raději zpátky na zem. Když není čas umýt si vlasy běžným způsobem, suchý šampon vás zachrání. Oceníte ho také třeba při stanování apod., kdy není možnost mýt si vlasy tak často.

Z čeho se ten suchý šampon skládá? Je to vcelku jednoduché. Najdete v něm škrob, jíl a kakao/skořici. U škrobu je jedno, zda použijete bramborový, kukuřičný nebo třeba kuzu. Já volila kukuřičný. Co se týče jílu, ideální je bentonit, ale pokud máte doma třeba marocký, na tmavé vlasy se hodí i ten (v praxi jsem ho ale nezkoušela). Poslední dvě složky, kakao a skořice jsou tu pak proto, aby suchý šampon získal trochu barvy.

Připravte si

  • 30 gramů škrobu
  • 1 lžíce bentonitového jílu (najdete tady)
  • kakao/skořici dle odstínu vlasů

Jak suchý šampon vyrobit?

Opět to bude velmi snadné. V mističce si smíchejte 30 gramů škrobu a lžíci bentonitu. Pečlivě je spolu promíchejte, aby se krásně spojily a ve směsi nebyly hrudky. Poté ještě přidejte trochu kakaa nebo skořice, podle toho, jaký máte odstín vlasů. Na tmavě hnědé až černé se hodí spíše kakao, na středně hnědé a světlejší pak skořice. Můžete je ale klíďo nakombinovat. 🙂

Nabízí se ještě otázka, v čem suchý šampon uchovávat. Mně se osvědčil obal od toho kupovaného. Použít ale můžete také kořenku, nebo spíše cukřenku. Někdo také dává suchý šampon do kelímku a nanáší ho štětcem. Záleží zkrátka na vás, co je vám příjemné.

Tip: Suchý šampon pro světlovlásky najdete tady.

A jak se suchý šampon používá? Trochu si ho nasypete na ruku a aplikujete na vlasy co nejblíž ke kořínkům. Potom vlase důkladně promnete ručníkem, aby se šampon vstřebal. Poté už kadeře upravte tak, jak jste zvyklí.

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář