Lehký tělový krém s vanilkou

Jestli je v kosmetice něco, na čem jsem totálně závislá, pak jsou to všelijaké nátěry na tělo. Od olejů přes šlehaná másla až po lehké krémy či mléka. A protože šlehání másla je pro začátečníky, dnes mám něco pro pokročilejší. Lehký tělový krém s vanilkou, který si zamilujete nejen pro jeho lákavou sladkou vůni.

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem sestavila vlastní návod na tělový krém či tělové mléko, se kterým bych byla opravdu spokojená. Od takového produktu chci, aby se do pokožky dobře vstřebával a nezanechával na ní lepivý či mastný pocit. Tělový krém/tělové mléko musí pokožku zanechat příjemně vláčnou a hebkou a chránit ji před vysušením. A tohle vše můj tělový krém splňuje. Pokud nemáte hodně suchou pokožku nebo ekzém, měl by vám plně vyhovovat. Jeho vůni pak můžete samozřejmě libovolně obměňovat. Tak jdeme na to! 🙂

Co si připravit na 100 ml tělového krému?

  • 3,5 g kakaového másla (seženete zde)
  • 20 ml mandlového oleje (seženete zde)
  • 4 g glycerylu stearate SE (seženete zde)
  • 60 ml destilované vody/případně hydrolát/kombinaci destilky a hydrolátu (destilku seženete v lékárně nebo drogerii, hydroláty zde)
  • 0,5 lžičky vitaminu E (seženete zde)
  • 2 g panthenolu (seženete zde)
  • 20 kapek cosgardu (seženete zde)
  • 10 kapek ÉO vanilka (seženete zde)

Jak tělový krém spatlat?

lehký tělový krém s vanilkou

Vezměte si dvě stejné nádoby. Je opravdu důležité, mít dvě stejně velké nádobky, které jsou vyrobené z totožného materiálu, aby se všechny suroviny zahřály na stejnou teplotu. Nezapomeňte také na dezinfekci veškerých pomůcek!

Do jedné nádobky si odměřte kakaové máslo, přidejte mandlový olej a emulgátor. Do druhé pak dejte vodu. Připravte si vodní lázeň a obě nádobky do ní naráz vložte.

Směs oleje, másla a emulgačního vosku při zahřívání míchejte. Jakmile bude vše tekuté, začněte měřit teplotu směsi. Až bude mít okolo 70 °C, je čas vypnout plamen a obě misky z vodní lázně vyndat.

Nyní přijde ta veselá část (bez ironie, prosím). Olejovou fázi začněte míchat malou metličkou. Směs začne pěnit. Asi tak po minutě do ní vlijte vodu z druhé nádoby a několik minut pečlivě šlehejte. Po chviličce začne krém tuhnout. To je čas na přidání panthenolu, cosgardu, vitamínu E a éterického oleje. Poté už je vše znovu šlehejte, dokud nezískáte krásný lehký krém. Hotovo! Krém by měl mít pH mezi 5 a 7 a vydržet by vám měl bez problému 3 měsíce.

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář