Zinkový krém na ekzém

Zinkový krém na ekzém zklidňuje rozjetá ložiška ekzému. Používám jak na mokvavý ekzém, tak i na suchý. Zinek vysušuje, tak u toho suchého ekzému je třeba kombinovat s krémem na promaštění například s regeneračním krémem s bílou růží a arnikou. Každý krém na problematickou pokožku vždy vyzkoušejte na malém množství kůže kvůli snášenlivosti a alergiím a až potom mazejte na veškeré problamatické části. To, že krém pomáhá mojí kůži, neznamená, že bude pomáhat všem. Každý máme jiný zdravotní problém, ale za pokus to rozhodně stojí. Tak držím palce a doufám, že můj receptík pomůže i někomu dalšímu.

Zinkový krém na ekzém – potřebné suroviny na 200ml krému

Zinkový krém na ekzém

Potřebné pomůcky na výrobu

 • 2 nerezové mističky vhodné do vodní lázně
 • rendlík nebo pánev pro přípravu vodní lázně
 • mixérek na emulze
 • metla nebo lžička na míchání
 • setinková váha
 • odměrné lžičky
 • pokud doma postrádáte nějakou z pomůcek, můžete je pořídit také u nás zde

Postup výroby

 1. Vydesinfikujte si pracovní plochu a všechny pomůcky na výrobu včetně kelímku na hotový krém.
 2. Připravte si dvě mističky. Do první odměřte potřebné množství hydrolátu, do druhé oleje, coco caprylate a emulgační vosk NF.
 3. Obě mističky vložte do vodní lázně a počkejte až se vosky rozpustí v olejích.
 4. Vyjměte obě mističky z vodní lázně a do mističky s hydrolátem přidejte oxid zinečnatý a pořádně promíchejte pomocí mixérku na emulze. Poté smíchejte s vosky rozpuštěnými v olejích.
 5. Vezměte mixérek a šlehejte až do té doby, než začne mít směs krásnou krémovou texturu. Celý proces můžete urychlit vložením mističky do studené vodní lázně.
 6. Poté postupně vmíchejte do krému aloe vera šťávu, glycerin a vitamín E. Nakonec nakapejte konzervant cosgard a pečlivě vše promíchejte.
 7. Hotový krém vydrží minimálně 4 měsíce, pH hotového krému by se mělo pohybovat v rozmetí 5-6,8.

 

Autor příspěvku: Bára