Zklidňující heřmánkový pleťový krém

Máte problémy s velmi citlivou či často podrážděnou pokožkou na obličeji? Zkuste si vyrobit zklidňující heřmánkový pleťový krém. Heřmánek má velmi uklidňující účinky pro naši pleť. Využívá se právě ke zmírnění podráždění nebo vyrážky, nervózní, začervenalé či citlivé pleti.

Zklidňující heřmánkový pleťový krém je vhodný spíše pro ty pokročilejší ve výrobě kosmetiky, jelikož je třeba za použití emulgátorů spojit vodní složku a oleje. Ale žádná velká věda to není. Jeho výrobu se naučí i začátečník.

Pleťový krém má hustější, ale velmi příjemnou konzistenci. Díky heřmánku, jojobovému a mandlového oleji se skvěle hodí i na citlivou pleť těch nejmenších. Těm, co mají na heřmánek alergii či jim nedělá dobře na pokožku, ho samozřejmě nedoporučuji. Každý jsme jiný, a vyhovuje nám tedy něco jiného.

Co budete potřebovat na 50 ml krému?

  • 40 ml heřmánkového hydrolátu (koupíte tady)
  • 7 g glyceryl stearate SE (seženete zde)
  • 5 g jojobového oleje (koupíte zde)
  • 6 g mandlového oleje (koupíte tady)
  • 3 g aloe vera šťávy (seženete zde)
  • 10 kapek cosgardu (koupíte tady)
  • 5-10 kapek EO dle volby (vyberete tady)

Jak zklidňující heřmánkový pleťový krém spatlat?

Než začnete s patláním krému, je třeba vzít vodu (ideální je kojenecká) a vytvořit odvar. Jednu až dvě lžíce heřmánku dejte svařit s vodou, poté přeceďte a nechte vychladnout. Vody dejte více, jelikož se vám vypaří. Zbytek odvaru pak můžete použít třeba jako přeliv na vlasy.

Tak, a teď už k samotné výrobě krému. Vezměte si dvě mističky. Do jedné odměřte 40 ml heřmánkového odvaru, do druhé příslušné množství emulgačního vosku č. 3, jojobového a mandlového oleje. Obě misky dejte do vodní lázně a nechte rozpustit emulgátor v olejích.

Heřmánkový pleťový krém

Po rozpuštění emulgačního vosku vyndejte mističky z vodní lázně, vezměte ruční šlehač a za stálého míchání vlijte odvar do olejů s emulgačním voskem. Během chvilky vám začne směs houstnout a po chvilce míchání z ní vznikne krásný krém. Do toho už pak vmíchejte aloe vera šťávu, zamíchejte a nakapejte konzervant – cosgard. Nakonec přidejte 5 až 10 kapek éterického oleje heřmánek nebo jiného dle vaší volby. Pokud vše správně vydesinfikujete, vydrží vám tento krém minimálně tři měsíce. Hodnota pH hotového krému by neměla přesáhnout číslo 7.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..