Péče podle zvěrokruhu: VODNÁŘ

Vodnář, to je člověk na jednu stranu klidný a soustředěný, na druhé straně ale umí být i vznětlivý. Když jde o životní cíle, dokáže být velmi vytrvalý, a současně se nebojí být originální.

Měsíc zase utekl jako voda. Ani se mi neche věřit, že za chvilku už bude únor. Tentokrát je čas na Vodnáře, kteří se rodí po Kozorozích, a to mezi 20.1. a 19.2. (opět se to může každý rok o maličko lišit). Jejich planetou je Uran, z kovů je charakterizuje olovo a z přírodních živlů jim náleží vzduch. Teď už se ale podíváme na jejich povahu.

Jak již bylo řečeno výše, Vodnáři bývají klidní, rozvážní a soustředění, ale naopak, díky Uranu, umějí být dosti neklidní a vznětliví. Vodnář platí za originální osobu, která si ráda dává velklé cíle a dokáže si za nimi také jít. Ovšem rady ostatních rázně odmítá a nerad se přizpůsobuje okolí. Uvnitř duše je ale velmi jemný, citlivý a před hádkou raději uteče do bezpečí. Co Vodnáře ale šlechtí, je to, že nesnáší nespravelnost a hájí práva ostatních.

Vodnář je laskavý, soucitní, obětaví vůči svým přátelům. Rád s nimi podniká výlety do přírody a snaží se jim poradit s každým trápením. Z Vodnáře nebývá výjimkou, že je ve srovnání se svými vrstevníky trochu napřed, a tak může být svou generací nepochopen. Někdy z toho může utrpět i velké zklamání. Je to tak trochu idealista toužící změnit svět, nebo alespoň do určité míry zlepšít vztahy a atmosféru ve svém okolí.

Drahé kameny a vodnář

Jakou citlivou oblast má Vodnář? Jsou to především lýtka, na něž pozitivně působí růžový korál. Můžou ho ale trápit i cévy a vůbec krevní oběh jako takový. Tady je pak vhodné sáhnout po turmalínu nebo smaragdu. Hlavně ženy pak trpí na studené nohy a častokrát jsou to takové „uzlíčky nervů“. To se potom doporučuje lazurit nebo rubín.

Přírodní péče pro Vodnáře

Co se těch lýtek týče, na ty je vhodný kostival, z éterických olejů pak eukalyptus. Třeba na jemné masáže. Na krevní oběh pak působí pozitivně hlavně maté, ale i černý bez. Z esenciálních olejů je to pak opět eukalyptus (takže s tím u Vodnáře nešlápnete vedle), dále pak šťávnaté citrusy v podobě pomeranče a citronu. Na studené nohy se hodí kaštan a éterické oleje z eukalyptu, bazalky či borovice. No a na ty nervíky? To může Vodnář vyzkoušet třezalku, meduňku nebo bazalku a z esencí opět eukalyptus a bazalka, a kromě nich ještě rozmarýny.

Pro Vodnáře je vhodná také směs éterických olejů, která jim je na míru ušitá. Pořídíte ji tady. 

Tip: Některé ze zmíněných éterických olejů a bylinek koupíte u nás v e-shopu. 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář