Léto a péče o tělo

Ani přes léto bychom neměli zapomínat pravidelně pečovat o svou pokožku. Vlivy jako opalování, koupání apod. ji totiž mohou vysušovat. Jaké produkty si tedy vyrobit, aby si vaše pokožka udržela svou krásu i během horkých letních dnů?

Nevím, jak vy, ale já naprosto zbožnuju všelijaká tělová mléka, krémy i oleje. O pokožku se snažím pečovat pravidelně, nejen když je léto, ale je pravda, že ne vždy se mi to podaří. Nicméně po holení nohou na tělové mléko nikdy nezapomínám, abych měla pokožku krásně hebkou. No a určitě sami z vlastní zkušenosti víte, že když mažete tělo opravdu poctivě, na kvalitě pokožky je to prostě poznat. 🙂

Šlehaná másla a hutné krémy si nechte v poličce na podzim a zimu. Léto je obdobím, kdy je vhodné sáhnout po lehčích produktech, jako jsou:

Letní olej

Jestliže se nechcete vyloženě opalovat, ale přeci jen chcete svou pokožku při pobytu venku chránit, je pro vás tenhle letní tělový olej (návod zde) naprosto ideálním pomocníkem. Skládá se pouze z olejů a vitaminu E, takže si ho vyrobíte během chviličky. Oleje sice mají přirozeně určité SPF, ale i tak nedoporučujeme olej používat během opalování na přímém slunci.

Tělový krém s meduňkou

Naprosto famózně voní zklidňující tělový krém s meduňkou, který se o vaši pokožku důkladně postará i na dovolené u moře. Po celém dni stráveném na sluníčku pokožku příjemně uvolní, zvláční a zanechá ji zklidněnou díky kombinaci meduňky, bambuckého másla, aloe vera či panthenolu. S naším návodem tady na blogu si ho vyrobíte opravdu snadno, není čeho se bát. 🙂

Suchý tělový olej

Nemáte rádi oleje kvůli tomu, že po nich pokožka často zůstává mastná? Pak potřebujete vychytávku jménem suchý tělový olej (návod zde). Pokožku vyživí, zjemní a zvláční, ale zároveň na ní zanechá příjemně hedvábný, nemastný pocit. No prostě ideální pro všechny netrpělivce, které nebaví čekat, až se olej vsákne. Jo a mimochodem – je báječný i na čerstvě oholené nohy.

Zjemňující tělový krém

Tenhle tělový krém s pšeničným hydrolátem a kakaovým máslem jsme si doma rychle oblíbili. Zanechá pokožku úplně božsky jemnou a příjemně vláčnou. Díky lehčí konzistenci je vhodný právě na léto. Obsahuje pšeničný hydrolát bohatý na minerální látky, který zregeneruje suchou pokožku, zjemní ji a podpoří její hydrataci. A v kombinaci s makadamiovým olejem a kakaovém máslem zanehcává pokožku opravdu úžasně hebkou.

Autor příspěvku: Zuzka