Jednoduché tekuté mýdlo

Dnes vám poradíme, jak si vyrobit tekuté mýdlo na ruce. Sami zjistíte, že to není vůbec nic náročného, když víte, co na to použít.

Na tekuté mýdlo jsem se chystala už dávno. Nakonec se nám podařilo sehnat šikovný olivovo-kokosový základ, který obsahuje glycerin vyrobený z kokosového oleje a obsahuje až 50 % surovin pocházejících z ekologického zemědělství.

Na 250 mýdla budete potřebovat:

  • 245 ml mýdlového základu (koupíte zde)
  • 5 ml panthenolu (pořídíte tady)
  • 50 kapek éterického oleje (vybírejte tu)
  • lahvičku s dávkovačem (např. od starého tekutého mýdla)

Tekuté mýdlo – jak ho vyrobit

Nebo tedy spíše „vyrobit“, protože nejde o nic náročného, jednotlivé suroviny pouze smícháte, a máte hotovo. Nejprve si vyčistěte lahvičku, do které budete mýdlo dávat (ideální je ji rovnou i vydezinfikovat lihem). Poté do ní nalijte mýdlový základ – můžete přes trychtýř, přidejte panthenol a libovolný éterický olej. Uvádím 50 kapek, ale pokud se vám to bude zdát málo, klidně přidejte více. 🙂

Můžete buď použít lahvičku od vypotřebovaného tekutého mýdla, nebo si pořídit nějakou stylovou v obchodech jako Jysk, Kika apod.

Tip: K ovonění tekutého mýdla můžete použít některou z přírodních vonných kompozic, které jsou buď jednodruhové, nebo kombinují několik éterických olejů. Vybírat můžete zde.

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář