Nachlazení a éterické oleje

Sychravé období, kdy velká část z nás chytí nějakého toho rýmonosného či kašloidního bacila se kvapem blíží. Než ale začne, co takhle vybavit se na něj přírodními éterickými oleji, které dokážou zahnat nachlazení?

Znáte to, jste celý den unavení, máte ztuhlé svaly, pak se přidá kašel, rýma a podobně. Takové to podzimní nachlazení není nic nebezpečného, pokud není příliš silné, netrvá příliš dlouho atd. Nejlepší je samozřejmě řádný odpočinek. Hezky si zalézt do peřin a nechat tělu čas, aby se v klidu zotavilo. Vsaďte v těchto chvílích na éterické oleje, které rekonvalescenci celkově podpoří.

Máta peprná na kašel i chřipku

Máta peprná patří mezi éterické oleje s výbornými stimulačními a potopudnými účinky. Doporučuje se při veškerých potížích dýchacího ústrojí, celkové slabosti a únavě. Při nachlazení je výborná také k aromaterapeutické masáži bolavých spánků. Určitě jí dejte šanci při kašli, chřipce, zánětech dutin či horečkách.

Máta kadeřavá na rýmu

Další bylinka z mátové rodiny, tentokrát máta kadeřavá, vás příjemně osvěží a podpoří regeneraci unaveného organismu. Je vhodná i při bolestech hlavy, např. k inhalacím, a taktéž je výborným spojencem při silné rýmě, kdy podporuje uvolňování hlenů.

Levandule při nachlazení

Levanduli jistě není třeba dlouze představovat, její zklidňující účinky na sobě vyzkoušel snad každý z nás. Je vhodná při nespavosti, bolestech hlavy nebo chřipce. Pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly (např. na šíji) a doporučuje se také při výskytu bronchitidy a krčních infekcích.

Tip: Pokud máte hodně nízký tlak, levanduli se raději vyhněte.

Tea tree a dýchací cesty

Další bezvadný bojovník s infekcemi. Tea tree je vhodný na potíže horních i dolních cest dýchacích a při zánětech středního ucha. Zkuste je třeba inhalovat – v misce/kastrolu s vroucí vodou rozpusťte vrchovatou lžíci medu a přidejte pár kapiček éterického oleje tea tree.

Eukalyptus na nachlazení

Účinků eukalyptu využijete hlavně při celkovém vyčerpání nebo bolestech hlavy. Je rovněž top esenciálním olejem při veškerých potížích dýchacího ústrojí, při katarech, kašli, nachlazení, chřipce i bronchitidě. Uvolňuje hleny a podporuje vykašlávání. A mimoto ještě pomáhá snižovat horečku.

Éterický olej pro zklidnění i péči o pleť

Rozmarýn na únavu i bolesti hlavy

Bylinka s příjemně kořeněnou vůní, to je rozmarýn. Nás nyní zajímá hlavně to, že celkově stimuluje tělo při únavě a slabosti a působí proti bolestem hlavy. Je vhodný při výskytu klasického nachlazení, ale i při chřipce, a podporuje pocení.

Tip: Rozmarýn není vhodný pro malé děti a osoby trpící vysokým krevním tlakem.

Všechny zmíněné éterické oleje pořídíte v našem e-shopu v této kategorii.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..