Vánoční vosk do aromalampy

Jestli si bez něčeho nedovedu představit období konce roku, pak jsou to všelijaké vůně do aromalampy. Buďto jen éterický olej, nebo rovnou vosky. A ideálně nějaký ten domácí, protože u něj přesně víte, z čeho je vyrobený.

Tenhle vosk do aromalampy jsem záměrně obarvila trochou červené a zlaté, aby podtrhnul armosféru Vánoc. Přidala jsem do něj směs éterických olejů, která je na svátky jako dělaná. Totiž kombinaci citrusů a sladce hřejivého koření.

Co si na vosk připravit?

  • 10 gramů včelího vosku (koupíte zde)
  • 6 gramů mandlového oleje (pořídíte tady)
  • špetku červeného oxidu železa (máme zde)
  • špetku zlaté micy (pořídíte tady)
  • 10-15 kapek vánočího ÉO (vyberte tady)
  • formičku na muffiny (najdete tady)
  • kádinka/nerezová mistička, setinková váha (vybírejte zde), míchátko

Jak vosk spatlat?

Nejprve si do vydezinfikované nádobky (kádinka/nerez miska) odměřte včelí vosk a dejte ho rozpustit do vodní lázně. Až se pěkně rozteče, přidejte mandlový olej. Až bude směs tekutá, vypněte sporák, aby se směs zbytečně nepřehřívala a přidejte do směsi špetku červené barvy a zlaté micy, promíchejte. Pak přikapejte vybraný éterický olej. Dobře promíchejte. Pokud vám mezitím směs trochu ztuhla, vraťte ji na chvilku zpět do vodní lázně. Nakonec směs přelijte do připravené formičky na muffiny. Nechte ztuhnout.

Hotový vosk jednoduše vložíte do mističky v aromalampě. Pokud bude vosk větší než mistička, stačí ho nalámat, a máte vystaráno. Dejte ale pozor na to, aby byla mistička před vložením vosku dokonale suchá. Nejlépe se vám při výrobě budou hodit směsi éterických olejů Pohádka Vánoc, Veselé Vánoce nebo Vánoční hnězda (najdete tady). Všechny tři jsou spíše citrusové, s tóny hřejivého koření, sladkými nótami i trochou pryskyřice nebo jehličí. 😉

Vosk do aromalampy podtrhne vánoční atmosféru.

A jak dlouho vám vosk vydrží čerstvý? Řiďte se podle doby trvanlivosti použitých surovin – podle té nejkratší.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..