Prohřívající tělový peeling s pomerančem a skořicí

Poslední dny jen prší a prší. Venku je zima a já jsem také jak kus ledu. Je třeba si trochu zvednout náladu a vyrobit si něco zahřívacího a krásně voňavého, co nás pohladí po duši a zároveň prohřeje naše tělíčko. A tak jsem se dala do výroby tělového peelingu. Navíc kdo by netoužil po jemné a hebké pokožce, že? Náš prohřívající tělový peeling nejen zahřeje a zjemní vaši kůži, ale díky skořici je velmi vhodný i na problémové partie. Pokud trpíte pomerančovou kůží nebo striemi, je tělový peeling se skořicí a pomerančem právě pro vás tím ideálním pomocníkem.

A proč vlastně používat peeling? Protože odstraňuje odumřelé pleťové buňky, zrohovatělou kůži a prokrvuje pokožku. Správné prokrvení pokožky je důležité proto, aby byla naše krásně pružná a pevná. Nebude pak mít sklon k tvorbě celulitidy a dalším podobným problémům.

Prohřívající tělový peeling není ani náročný na suroviny. Stačí když otevřete špajz, určitě v něm najdete cukr, mletou kávu a ti, co se snaží žít, nebo žijí zdravě, tam možná najdou i kokosový olej. A pokud už jste něco vyráběli, možná doma máte i éterické oleje pomeranč a skořici. Skořicový esenciální olej silně prohřívá a posiluje srdeční činnost. Pomerančový zase příjemně voní, osvěžuje mysl a navozuje dobrou náladu. A také pomáhá odbourávat celulitidu. Pokud trpíte ekzematickou nebo extrémně citlivou pokožkou, nemusí být skořicový esenciální olej pro vás zrovna to pravé. Je třeba ho předem vyzkoušet na kůži rozředěný třeba v oleji.

Co si na výrobu připravit?

  • 40 g mleté kávy (seženete v potravinách)
  • 100 g cukru krupice (najdete v kuchyni)
  • 51 g kokosového oleje (seženete zde)
  • 10 kapek ÉO skořice (koupíte tady)
  • 20 kapek ÉO pomeranč (dostanete zde)

Jak vyrobit prohřívající tělový peeling?

Pečlivě si vydesinfikujte pracovní plochu i pomůcky, které budete během svého patlání potřebovat. Potom si do misky nasypte mletou kávu, přidejte krupicový cukr a hezky promíchejte. Ve vodní lázni rozpusťte kokosový olej a pečlivě ho vmíchejte do směsi cukru s mletou kávou. Nakonec přidejte éterické oleje v takovém množství, aby vám byla vůně peelingu příjemná. Já přidala 10 kapek esenciálního oleje skořice a 20 kapek esenciálního oleje pomeranč.

Nakonec stačí naplnit peeling do kelímku a hurá do koupelny. Díky kokosovému oleji bude vaše kůže hezky vyživená a nebude nutné ji po sprše mazat krémem.

A jak dlouho vám peeling vydrží? V podstatě se v něm nemá co zkazit, poznaly byste to podle toho, že by vám kokosák žluknul.. 🙂

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..