Jednoduché antibakteriální mýdlo

Rychlý receptík na přírodní antibakteriální tekuté mýdlo na ruce. Jelikož se nám stále více a více množí dotazy nejen na mýdla s antibakteriálními účinky, rozhodly jsme se, že pár receptíků zveřejníme. 

Mýdlo je šetrné k pokožce. Aloe vera, anonasový extrakt a jogurt dodají vašim packám potřebnou péči a éterické oleje se postarají o bakterie. 

Všechny suroviny na výrobu tekutého antibakteriálního mýdla na ruce seženete v našem internetovém obchůdku zde: https://eshop.holkybezsilikonu.cz/. Výrobu zvládne každý i naprostý začátečník a zabere vám tak 5-10 minut. 

Antibakteriální mýdlo na ruce – suroviny na 200ml 

Vhodné kombinace éterických olejů s antibakteriálními účinky

Postup výroby

Než se pustíte do výroby, je třeba mít veškeré pomůcky na výrobu řádně vydezinfikované. Použít můžete vysokoprocentní alkohol či lékárenský líh. Pokud nemáte po ruce ani jedno, lze pomůcky vyvařit. 

Jogurtový prášek a ananasový extrakt rozmíchejte s aloe vera/hydrolátem v mističce. Do větší misky/kádinky nalijte mýdlový základ a opatrně do něj vmíchejte aloe/hydrolát s ananasem a jogurtem a následně i olej. Míchejte opravdu opatrně a pomalu, ať vám mýdlový základ zbytečně nevypění. Nakonec přidejte vybranou kombinaci éterických olejíčků s antibakteriálními účinky a opět pomalu zamíchejte. Takto hotové mýdlo můžete přelít do lahvičky a začít ihned používat. 

TIP: Chcete-li, aby mýdélko mělo lákavou barvičku, která by zaujala i mladší uživatele, můžete přidat na začátku výroby do aloe vera šťávy nejprve přírodní barvičku, rozmíchat a pak pokračovat  v postupu. Barvičky můžete vybírat tady.

Autor příspěvku: Bára