Prací prášek na barevné prádlo

Vyrobte si doma jednoduchý prací prášek z pouhých dvou surovin. Zabere vám to jen pár minut a ušetříte nemalý peníz. A to už stojí za zkoušku, co myslíte?

Už jste si s námi mohli vyrobit prací gel, jehož příprava vyžaduje trochu trpělivost a musíte při tom stát u ploty a pečlivě míchat. Pokud ale chcete něco jednoduššího, avšak neméně účinného, vyzkoušejte prací prášek. Je bezvadný na praní barevného prádla a dávkuje se stejně jako klasický prací prášek z drogerie. A má oproti němu hned několik výhod. Je levnější, neobsahuje žádné škodlivé látky a nemusíte mít strach, že se vám z oblečení v něm vypraném udělá vyrážka (s tímhle jsem mívala u klasických prášků dost problém). Tak jdeme na to!

Co si připravit na 550 gramů pracího prášku?

  • 500 gramů prací sody (seženete zde)
  • 50 gramů mýdla na praní (seženete tady)
  • libovolně 5 kapek oblíbeného éterického oleje (seženete zde)

Jak prací prášek vyrobit?

Připravte si čistou a suchou plastovou mísu, která je dostatečně velká, abyste v ní mohli pohodlně prášek míchat. Odvažte si 500 gramů sody a nasypte jí do mísy. Poté vezměte do ruky struhadlo a na jemno nastrouhejte mýdlo na praní. Ideální je strouhat ho rovnou k sodě, abyste toho zapatlali co nejméně. Místo klasického mýdla na praní můžete vyzkoušet i tuhé marseillské, které voní naprosto božsky.

Podle libosti přidejte k prášku oblíbený éterický olej. Já osobně ho vynechávám, protože nepotřebuju, aby prádlo nějak extra vonělo. Stačí mi, když je cítit čistotou. 🙂 Nakonec už jen stačí hotový prací prášek pečlivě promíchat a přesypat do nějaké vhodné nádoby (zavařovačky apod.). A vzhůru do praní!

A co dávkování? Na jednu pračku obvykle stačí cca. 30 gramů (dvě lžíce) prášku. Pokud ale máte hodně tvrdou vodu, možná ho bude třeba dát více. Zároveň doporučuji pračku nemít narvanou, prášek potom může hůře prát (hlavně tmavé prádlo).

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

2 komentáře: „Prací prášek na barevné prádlo

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..