Prací prášek na barevné prádlo

Vyrobte si doma jednoduchý prací prášek z pouhých dvou surovin. Zabere vám to jen pár minut a ušetříte nemalý peníz. A to už stojí za zkoušku, co myslíte?

Už jste si s námi mohli vyrobit prací gel, jehož příprava vyžaduje trochu trpělivost a musíte při tom stát u ploty a pečlivě míchat. Pokud ale chcete něco jednoduššího, avšak neméně účinného, vyzkoušejte prací prášek. Je bezvadný na praní barevného prádla a dávkuje se stejně jako klasický prací prášek z drogerie. A má oproti němu hned několik výhod. Je levnější, neobsahuje žádné škodlivé látky a nemusíte mít strach, že se vám z oblečení v něm vypraném udělá vyrážka (s tímhle jsem mívala u klasických prášků dost problém). Tak jdeme na to!

Co si připravit na 550 gramů pracího prášku?

  • 500 gramů jedlé sody (seženete zde)
  • 50 gramů mýdla na praní (seženete v drogerii)
  • libovolně 5 kapek oblíbeného éterického oleje (seženete zde)

 

Jak prací prášek vyrobit?

 

Připravte si čistou a suchou plastovou místu, která je dostatečně velká, abyste v ní mohli pohodlně prášek míchat. Odvažte si 500 gramů sody a nasypte jí do mísy. Poté vezměte do ruky struhadlo a na jemno nastrouhejte mýdlo na praní. Ideální je strouhat ho rovnou k sodě, abyste toho zapatlali co nejméně. Místo klasického mýdla na praní můžete vyzkoušet i tuhé marseillské, které voní naprosto božsky.

Podle libosti přidejte k prášku oblíbený éterický olej. Já osobně ho vynechávám, protože nepotřebuju, aby prádlo nějak extra vonělo. Stačí mi, když je cítit čistotou. 🙂 Nakonec už jen stačí hotový prací prášek pečlivě promíchat a přesypat do nějaké vhodné nádoby (zavařovačky apod.). A vzhůru do praní!

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *