Pleťová voda zelený čaj s mandarinkou

Zelený čaj má výborné čistící účinky a naše pleťová voda zelený čaj s mandarinkou samozřejmě také. Navíc kombinace vůně hydrolátu ze zeleného čaje a éterického oleje mandarinka je pro mě naprosto božská.

Pleťová voda zelený čaj s mandarinkou vám pomůže odstranit z pleti zbytky nečistot a díky hydrolátu ze zeleného čaje vaši pleť příjemně osvěží a poskytne ji ochranu před volnými radikály a předčasnému stárnutí, jelikož zelený čaj patří mezi nejsilnější antioxidanty. Zelený čaj pomáhá projasnit, osvěžit a povzbudit unavenou pleť.

Pleťová voda je vhodná zejména pro unavenou a mastnou pleť, ale může samozřejmě vyhovovat i jiným typům pleti. Přeci jen jsme každý z jiného těsta.

Pleťová voda zelený čaj s mandarinkou – suroviny na 100 ml

  • 75 g hydrolátu ze zeleného čaje (koupíte tady)
  • 10 g aloe vera šťávy (máme zde)
  • 8 g vodorozpustného olivového oleje (seženete také zde)
  • 4 g panthenolu (vyberete tady)
  • 25 kapek cosgardu (k dostání zde)
  • 5 kapek EO mandarinka (vyberete tady)

Jak ji vyrobit?

Výroba pleťové vody zabere maximálně pět minut. Nejprve vydesinfikujte pracovní plochu, všechny nástroje i lahvičku na pleťovou vodu. Poté doporučuji vzít lahvičku na pleťovou vodu a vše navážit přímo do ní, ušetří to práci i čas.

Začneme s vodorozpustným volivovým olejem, aloe vera šťávou a panthenolem. Poté navážíme hydrolát ze zeleného čaje a promícháme. Nakonec nakapeme 25 kapek cosgardu, který nám pleťovou vodu hezky zakonzervuje a pořádně vše promícháme zatřepáním lahvičky. Poslední fází pak bude intenzita mandarikové vůně. Já tentokrát dala pět kapek.

Nakonec ještě zbývá změřit pH (5-6) a umístit lahvičku do koupelky. Co se týče trvanlivosti, pokud při výrobě budete mít vše řádně vydesinfikované, vydrží vám pleťová voda minimálně tři měsíce.

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář