Nimbová mast

Nimbový, někdy též nazývaný neemový olej, který je hlavní složkou nimbové masti, je skvělým pomocníkem na kožní onemocnění. Prakticky je doporučován při léčbě ekzémů, lupenky, akné, pásového oparu, planých neštovic, alergické dermatitidy a řady dalších problémů. Můžeme jej využít i k léčbě kožních mykóz, na zklidnění podrážděné pokožky i k rychlejšímu zahojení malých ranek či oděrek. Více o nimbovém oleji si můžete přečíst v našem článku zde

Nimbová mast 50 ml – potřebné suroviny 

Postup výroby

Ještě než se pustíme do procesu výroby,  vydesinfikujeme se pracovní plochu a veškeré pomůcky a nádoby, které budeme k výrobě používat (včetně kelímku, do kterého mastičku umístíme). 

A teď už k samotné výrobě. Připravte si kádinku či nerezovou mističku vhodnou do vodní lázně a do ní odvažte včelí vosk a přidejte požadované množství nimbového a slunečnicového oleje. Mističku vložte do vodní lázně a nechte vosk rozpustit v olejích. Poté vyjměte z vodní lázně, přidejte kapku vitamínu E a dobře promíchejte. Ihned přelijte do připraveného kelímku na mast a nechte ztuhnout. 

Trvanlivost mastičky je daná dle nejnižší trvanlivosti použitých surovin. Skladujte při pokojové teplotě. 

 

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář