Měsíčkový krém pro malé prdelky

Měsíčkový krém pro malé prdelky je ideálním pomocníkem nejen v péči o citlivou pokožku našich malých andílků, ale i pro přecitlivělou pokožku nás dospěláků. Heřmánek a měsíček pomáhají kůži krásně zklidnit a měsíčkový a konopný olej jí dodá potřebnou péči. Krém si můžete snadno vyrobit doma. Výroba není složitá a zabere vám pár minut. 

Suroviny potřebné k výrobě cca 120 ml krémíku

Pomůcky potřebné na výrobu

Měsíčkový krém pro malé prdelky – postup výroby

Než se pustíte do výroby, pečlivě si vydesinfikujte pracovní plochu včetně pomůcek, které budete na výrobu používat a kelímku, do kterého hotový krém dáte. Pokud máte vydesinfikováno, můžete se pustit do procesu výroby.

Vezměte jednu z mističek a do té odměřte požadované množství heřmánkového hydrolátu. Do druhé mističky odvažte na setinkové váze emulgační vosk NF, měsíčkový macerát v mandlovém oleji (postup na výrobu najdete tady), konopný olej a včelí vosk.

Obě mističky vložte do vodní lázně. Ideální je větší pánev, do které se obě vejdou. Počkejte, až se vosky rozpustí v olejích a pak obě mističky vyndejte. Nalejte hydrolát do mističky s rozpuštěnými vosky v olejích, přidejte oxid zinečnatý, vemzměte mixérek a chvilku mixujte. Poté dejte mističku do studené vodní lázně, aby vám emulze zchladla, a pokračujte v míchání.

Až začne emulze houstnout, vezměte metličku a míchejte s ní. Do krémové emulze přidejte glycerin a pořádně promíchejte. Nakonec nakapejte konzervant cosgard a opět pořádně promíchejte. Pokud chcete krém ovonět (dle mého názoru není třeba, hydrolát a měsíčkový olej už mu samy o sobě dodají krásnou vůni), můžete přidat pár kapek éterického oleje levandule, který je jako jeden z mála vhodný i pro ty nejmenší a opět promíchejte.

Nakonec vezměte pH papírek a zmeřte ještě pH krému. Mělo by se pohybovat kolem hodnoty 6. Takto hotový krém vám doma vydrží minimálně 3 měsíce.

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář