Kokosové mazání

Pokožka namožená přílišným opalováním? Nepříjemné začervenání či pocity pnutí? S tím vším si s přehledem poradí tohle kokosové mazání. Jeho výroba je úplně jednoduchá a potřebné ingredience najde většina z vás doma.

Znáte to, člověk se jednou zapomene namazat, přežene to s opalováním, a o zábavu je postaráno. Taková spálená pokožka, která je nehezky rudá a nepříjemně pne dokáže člověka skutečně potrápit. Stačí si ale vyrobit jednoduché kokosové mazání ze dvou ingrediencí, které krásně chladí a zklidní pokožku spálenou od slunce. Je ale skvělé i na jakékoliv podráždění (i vlasové pokožky), podpoří regeneraci drobných ranek a podpoří hydrataci, díky čemuž pokožka získá zpět svou přirozenou vláčnost a hebkost.

kokosové mazání zklidní pokožku po opalování

Jaké suroviny budete potřebovat?

  • 25 ml Aloe vera gelu (seženete v bylinné lékárně nebo zdravé výživě)
  • 25 ml kokosového oleje (koupíte zde)

Jak kokosové mazání spatlat?

Je to úplně jednoduchoučké. Do čisté kádinky/misky dejte 25 ml rozpuštěného kokosového oleje, přidejte k němu 25 ml Aloe vera gelu a pečlivě vyšlehejte, aby se obě suroviny spojili a dostali jste krásně hladkou konzistenci. Hotové kokosové mazání uchovávejte v ledničce, aby se nerozpustilo – kokosák totiž taje již při méně než 30 stupních. Navíc díky nízké teplotě z ledničky bude pokožku příjemně chladit, a to chceme! 🙂

A jak dlouho vám mast vydrží? Pokud budete mít pří výrobě všechno pečlivě vydezinfikované, platí, že vám vydrží minimálně tak dlouho jako použitá surovina s nejkratší trvanlivostí.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..