Éterické oleje: labdanum

Pokud vás aromaterapie opravdu nadchla, stejně jako mě, jistě v určitém momentě zatoužíte vyzkoušet něco neobvyklého. Třeba takové labdanum. Tento éterický olej patří mezi ty méně známé, ale uvidíte, že si vás získá.

Labdanum, nebo také cistus, je rostlinkou, s níž se můžete setkat ve Španělsku či na ostrovech Středozemního moře. Připomíná ambru, takže voní balzamicky až pryskyřičnatě a jsou v něm patrné medové ony. Právě díky svému aromatu je vhodný pro podpoření meditace. stačí pár kapiček přidat do aromalampy nebo difuzéru a oddat se ničím narušené relaxaci.

Labdanum a jeho účinky

Cistus je výborným antidepresivem. Pozitivně ovlivňuje duševní stav, uvolňuje napětí a pomáhá člověku se celkově zharmonizovat. Zbaví vás nervozity, a mimo jiné se řadí mezi účinná afrodiziaka (takže ho jistě ocení i váš partner). Také se doporučuje v případě, kdy vás trápí nejrůznější psychosomatické potíže.

Labdanum v kosmetice

Stejně jako mnoho dalších éterických olejů je labdanum výborné i jako kosmetický prostředek. Přidejte ho do svého oblíbeného krému, pleťového či tělového oleje, a užijte si jeho účinků. Je ideální volbou hlavně na mastnou pleť a při akné. Kromě toho ho lze použít také na pokožku, kterou trápí lupénka a nejrůznější projevy podráždění (zarudnutí, pocity pnutí apod.).

jak poznat kvalitní éterický olej

Vhodné kombinace

Labdanum se používá většinou samostatně, ale pokud ho přeci jen budete chtít s něčím kombinovat, pak je vhodné santalové dřevo (především na aknózní pleť).

Chcete účinky labdanového éterického oleje vyzkoušet na vlastní kůži? Pak koukněte do našeho e-shopu, kde si ho můžete pořídit.

Autor příspěvku: Zuzka