Výživná vlasová maska

O krásné vlásky je třeba pečovat. Vlasovou masku oceníme hlavně my ženy, slečny, dívky, které máme dlouhé vlasy a potřebujeme je po jejich umytí tak trochu spacifikovat, aby se nám dobře rozčesávaly. Zároveň káždá chceme mít krásnou hřívu, ať už krátkou, nebo dlouhou, a o tu je třeba aspoň trochu pečovat. Moje oblíbená vlasová maska je s břízou, která posiluje vlasy, pomáhá mírnit jejich vypadávání a pomáhá při svědění pokožky hlavy. O lupech ani nemluvím.

Výživná vlasová maska ale obsahuje i spoustu dalších dobrot pro potěšení naší hřívy. Olej z pšeničných klíčku obsahuje spoustu vitamínů (A, E, D, F), či koenzym Q10. Ricinový olej podporuje růst vlasů, chrání je před třepením, regeneruje a dodává jim přirozený lesk. Phytokeratin dodá vašim vlasům objem, posiluje a podporuje jejich regeneraci. Nejsou pak tolik křehké, a tudíž se méně třepí a lámou. Pšeničný protein vlasy nezatěžuje, zanechává je zdravé na pohled a přirozeně lesklé. Aloe vera chrání pokožku hlavy před vysušením a uzamyká ve vlasech potřebnou vlhkost.

Výživná vlasová maska – potřebné suroviny na 100 ml

Potřebné pomůcky

Postup výroby výživné vlasové masky

 1. Nejprve si vydesinfikujte pomocí lihu pracovní plochu a veškeré pomůcky včetně kelímku na hotovou masku.
 2. Březové listy dejte do hrnečku a přelejte vroucí vodou. Hrneček přikryjte malým talířkem či pokličkou a nechte 20 minut luhovat. Nálev si samozřejmě můžete připravit i před začátkem výroby.
 3.  Připravte si dvě mističky. Do jedné nalijte požadované množství březového nálevu, do druhé odměřte oleje (ricinový, z pšeničných klíčků) a odvažte emulgační vosk NF a cetearyl alkohol.
 4. Vložte obě mističky do vodní lázně a počkejte, až se vosky rozpusí v olejích.
 5. Vyndejte obě misky z vodní lázně a do mističky s březovým nálevem vmíchejte phytokeratin a kyselinu mléčnou.
 6. Nyní je na čase smíchat obsah obou mističek a pomocí mixérku začít míchat.
 7. Po chvilce míchání můžete vložit do studené vodní lázně pro urychlení celého procesu.
 8. Až budete mít krásnou krémovou emulzi, přidejte ještě skvalan a aloe vera šťávu. Nyní míchejte už jen metličkou či lžičkou.
 9. Nezapoměňte zakonzervovat cosgardem, pořádně zamíchat a nakonec už jen přidat éterický olej lahodící vašim smyslům.
 10. Při dodržení správné hygieny by vám měla vlasová maska vydržet minimálně 4 měsíce. Věřte  ale, že tak dlouho vám doma nevydrží.
 11. Nezapomeňte ještě zkokntrolovat pH hotového výrobku, které by se mělo pohybovat okolo 5,5 – 6,5.

Děkujeme za to, že tvoříte s námi. Díky nákupům v našem eshopu pro vás můžeme vymýšlet nové a nové recepty.

Autor příspěvku: Bára