Prohřívací zázvorová mast

Taková jarní únava dokáže člověka nepěkně potrápit. Kromě toho, že s sebou musí neustále nosit kapesník pro zachycení rýmy, nepříjemně kašle nebo se potýká s bolestí hlavy, bývá časté celkové ztuhnutí svalů. S tím si snadno poradí právě prohřívací zázvorová mast.

Na co je prohřívací zázvorová mast dobrá?

Mast obsahuje éterický olej ze zázvoru, který působi protizáněltivě a je bohatý na látky, které příznivě ovlivňuje stav kloubů, např. při revmatu. Pomůže vám také ulevit od bolesti a napětí v unavených svalech. Také vás krásně prohřeje, což jistě využijete při takovém tom nachlazení, kdy se člověk klepe zimou.

Uvidíte, že se vám zázvorová mastička doma neztratí. Její používání se totiž doporučuje i při horečkách, angíně a různých nemocech dýchacího ústrojí – např. u zánětu průdušek. Výborně ale ovlivňuje i žaludek při nechutenstí nebo kinetóze (cestovní nevolnost).

Co si připravit na výrobu?

  • 18 gramů makadamiového oleje (vybírejte tady)
  • 3,4 gramu včelího vosku (pořídíte zde)
  • 10 kapek ÉO zázvor (koupíte tady)
  • 30ml kelímek (seženete zde)
  • setinková váha, kádinka/nerezová miska (pomůcky najdete tady)
  • pánev na vodní lázeň, něco na míchání, sprej s lihem

Prohřívací zázvorová mast – postup výroby

Tuhle mastičku zvládne vyrobit i naprostý začátečník, takže se není čeho bát. V prvním kroku si pečlivě vydezinfikujte pracovní plochu, pomůcky i kelímek na hotovou mast.

Poté si do kádinky/nerezové mističky odvažte včelí vosk a dejte ho rozpustit do vodní lázně. Až bude úplně tekutý, nádobku vyjdejte z vodní lázně a přidejte k vosku makadamiový olej. Na závěr ještě přikapejte éterický olej ze zázvoru a můžete nalít do připraveného kelímku. Nechte ztuhnout.

Trvanlivost mastičky je dle nejnižší doby upotřebitelnosti použitých surovin. Skladujte při pokojové teplotě.

Autor příspěvku: Zuzka