Pečující tělový krém s třezalkou a aloe

Pečující tělový krém s třezalkou je ideální pro péči po opalování. Můžete jej však použít i na problematickou kůži s drobnými rankami či ekzémem. Mně se hodně osvedčil na suchou kůži zatíženou ekzémem. 

 

Potřebné suroviny na 200ml tělového krému s třezalkou?

Postup

Než začnete s výrobou, vydesinfikujte si pracovní plochu včetně pomůcek a kelímku na hotový výrobek. Připravte si dvě mističky, do první odměřte destilovanou vodu a hydrolát. Do druhé mističky přijjdou emulgátory glyceryl stearate SE a cetyl alkohol, dále pak aloe vera olej, třezalkový olej, olej z hořkých meruňkových jader a muru muru máslo.

Obě mističky se surovinama vložte do vodní lázně a počkejte, až se emulgátory a máslo rozpustí. Poté vyjměte obě misky z vodní lázně, do mističky s vodou ještě přimíchejte allantoin a ureu. Až budou oba prášky rozpuštěné ve vodní fázi, smíchejte dohromady s obsahem druhé mističky. Teď přijde na řadu míchání. K lepšímu promíchání doporučuji použít mixérek na emulze. Pro urychlení procesu emulgace můžete vložit mističku do studené vodní lázně a pokračovat v míchání.

Když se začne tvořit jemná krémová textura, vyměňte mixérek opět za lžičku nebo metličku a míchejte ručně, ať se neudělají v krému vzduchové bublinky. Nyní můžete vmíchat do krému aloe vera šťávu a panthenol. Hotový krém je potřeba zakonzervovat cosgardem. Nakapejte 40 kapek a důkladně promíchejte. Nakonec můžete to krému přidat oblíbený éterický olej.

Krém obsahuje třezalký olej, proto je vhodný pro použití po pobytu na slunci. Produkty obshující třezalku, nejsou vhodné k použití před pobytem na sluníčku. Hotový výrobek vám za dodržení hygienických podmínek vydrží nejméně 4 měsíce. pH hotového krému by se mělo pohybovat mezi 5,5-7.

Autor příspěvku: Bára