Nehtový olej

Pokud máte, stejně jako já, rádi oleje, určitě si zamilujete i tenhle nehtový olej. Má vyživující účinky, a když ho budete používat pravidelně, vaše ruce budou vypadat jako po návštěvě manikérky.

Určitě to, milé dámy, znáte velmi dobře. Mít krásné ruce je sice skvělá vizitka, ovšem někdo to dá dost zabrat. Pravidlené mytí nádobí a další domácí práce, stejně jako vlivy počasí atd. se na vzhledu našich rukou prostě odrazí. A proto je třeba se o pokožku i nehty starat, aby vypadaly hezky. Kromě krému můžete vsadit také na nehtový olej. Můžete ho používat každý večer před spaním nebo třeba po domácí manikúře.

Kombinace čtyř přírodních olejů lisovaných za studena je plná výživných látek, které zregenerují nehty i pokožku kolem nich. Podporuje hydrataci, má zvláčňující a změkčující účinky a pomáhá působit proti záděrám. Díky jemné masáží lůžek olejem se také zlepší prokrvení, nehtíky lépe porostou a nebudou suché.

Na nehtový olej si připravte:

  • mandlový olej – 50 % (seženete zde)
  • avokádový olej – 25 % (koupíte tu)
  • arganový olej – 10 % (najdete tady)
  • olej z pšeničných klíčků – 15 % (koupíte zde)
  • libovolně: éterický olej (šírokou nabídku najdete tu)
  • skleněná lahvička, kapátko (oboje vybírejte tady)
  • dále: odměrky, trychtýř (obojí sežente tu), rozprašovač s lihem

Postup:

Nehtový olej si vyrobíte rychlostí blesku. Stačí vydezinfikovat lahvičku, kapátko a pomůcky lihem a do lahvičky vložit trychtýř. Potom už si jen pomocí odměrek nalijete do lahvičky jednotlivé oleje. Pokud si budete vyrábět třeba 30 ml nehtového oleje (což určitě postačí), přidáte 15 ml mandlového oleje, 7,5 ml avokádového, 3 ml arganového a 4,5 ml oleje z pšeničných klíčků.

Jestli budete chtít, můžete do hotového produktu přidat i éterický olej. Záleží zcela na vás, který zvolíte, ale určitě nešlápnete vedle s citrusy. 🙂 Úplně postačí pár kapiček, na 30 ml oleje přidejte ideálně tak 5-7 kapek ÉO. Jak dlouho vám olej vydrží? Řiďte se vždy tou surovinou, která má nejkratší dobu trvanlivosti.

Autor příspěvku: Zuzka