Vegan balzám na rty

Balzám na rty patří bezesporu mezi nejoblíbenější kosmetické produkty, které si lidé sami vyrábějí. A protože ne každý snese včelí vosk, připravily jsme ho pro vás tentokrát ve vegan verzi!

Balzámek si zvládne vyrobit i naprostý začátečník. Navíc na to není třeba žádná drahá výbava. Stačí vám k tomu pár surovin. Kouzlo tohohle vegan balzámu tkví v tom, že místo včelího vosku obsahuje vosk karnaubský. Nelekněte se toho, že bude balzámek pocitově trochu hrubší, je to dáno tím, že karnaubský vosk není tak jemný jako ten včelí.

A teď dost povídání, hurá do výroby!

Na 1 vegan balzám potřebujete:

  • 2,5 gramu bambuckého másla (najdete zde)
  • 1,7 gramu makadamiového oleje (pořídíte tu)
  • 0,5 gramu karnaubského vosku (koupíte tady)
  • 2 kapičky éterického oleje (vyberete zde)
  • pomůcky: kádinka, setinková váha (koupíte tady), nějaké míchátko
  • 5ml kelímek s víčkem (nabízíme tu)

Vegan balzámek – jak ho vyrobit

V první řadě si vydezinfikujte všechny pomůcky, které budete používat, a také pracovní plochu. Poté si do kádinky odvažte 2,5 gramu bambuckého másla a 0,5 gramu karnaubského vosku.

Kádinku vložte do vodní lázně a pomalu zahřívejte. Karnaubský vosk má vyšší bod tání než třeba včelí (kolem 80 °C), takže to bude chvilku trvat. Až se máslo i vosk dokonale rozpustí, přidejte k nim ještě 1,7 gramu makadamiového oleje, a máte hotovo.

Pokud budete chtít vegan balzámek ovonět, přidejte ještě dvě kapičky vybraného éterického oleje. Jestli ne, tak tenhle krok vynechejte. Rozpuštěnou směs másla, vosku a oleje nalijte do vydezinfikovaného kelímku a nechte ztuhtnout. Hotovo! 🙂

A jak dlouho vám balzámek vydrží? Pokud budete mít pří výrobě všechno pečlivě vydezinfikované, platí, že vám vydrží minimálně tak dlouho jako použitá surovina s nejkratší trvanlivostí.

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář