Tuhý tělový peeling

Dosáhnout dokonale hladké pokožky není nijak náročné. Postačí vám k tomu pár surovin, z nichž si vyrobíte tenhle úžasný tuhý tělový peeling. Jeho kouzlo tkví v mleté kávě, která pokožku zanechá úžasně vyhlazenou.

Znáte to určitě sami, taková ta hrubá pokožka na loktech, kolenou ši holeních není zrovna příjemná. A co si budeme, ani příliš hezká na pohled. Proto jsme daly dohromady receptím na tenhle tuhý tělový peeling, jehož použití je snadné jako facka. Oproti tomu, který jsme dávaly na blog kdysi, obsahuje také jemný tenzid SCI, takže lehce pění.

Jak tuhý peeling používat?

Je to opravdu snadné – tuhý peeling se používá podobně jako tuhý šampon. Stačí jím tedy přeject přes navlhčenou pokožku, rozpěnit, a poté opláchnout čistou vodou. Díky mleté kávě (či lógru) a marockému jílu pokožku dokonale zbaví odumřelých kožních buněk a zanehcá ji úžasně hladkou. Kokosový olej a hydrolát se pak postarají o to, aby se pokožka zbytečně nevysušila, a naopak zůstala vláčná a hebká.

Tip: Peeling je hrubší, takže ho nedoporučujeme používat na podrážděnou či reaktivní pokožku. Skvělý je naopak před holením nohou, ale i tak ho nepoužívejte častěji než 1-2krát týdně.

Co potřebujete na 1 tuhý tělový peeling (á 50 g):

  • 20 g SCI (najdete zde)
  • 9,5 g hydrolátu (vybírejte tady)
  • 9,5 g kokosáku (pořídíte tu)
  • 6 g marockého jílu (koupíte zde)
  • 5 g jemně mleté kávy (doma z kávovaru, případně tady)
  • 10 kapek cosgardu (koupíte tu)
  • libovolně 10-15 kapek éterického oleje (vyberte si zde)
  • pomůcky: setinková váha, nerezová mistička, stěrka, silikonová formička (vše najdete zde), něco na míchání, hrnec/pánev na vodní lázeň

 

TIP: Na našem e-shopu najdete i výhodnou sadu na tenhle peeling se všemi potřebnými surovinami, k níž vám pošleme také návod krok za krokem v pdf. 🙂

Postup výroby

První krok je klasika – vydezifnikovat všechny pomůcky, které budete při výrobě používat. Poté si již můžete vzít nerezovou mističku a odvážit si do ní kokosový olej. Mističku vložte do vodní lázně a olej nechte rozpustit. Poté ji vyjdejte a do oleje přisypte SCI a přilijte hydrolát. Opět vložte do vodní lázně, prohřívejte a míchejte tak dlouho, dokud vám nevznikne hladká kašička. Pak mistku opět vyndejte, přidejte jíl a jemně metou kávu/lógr. V téhle chvíli začne směs už tuhnout, nechte ji tedy opět rozehřát ve vodní lázni, ale už jen minimálně.

Na závěr přidejte ještě cosgard pro konzervaci a klidně i éterický olej. Přendejte směs do formičky a dejte do lednice zatuhnout. Až tuhý tělový peeling vyjmete z formičky, nechte ho ještě 1-2 dny tuhnout na vzduchu, aby „dozrál“. Vydržet by vám bez problému měl 3 měsíce.

Autor příspěvku: Zuzka