Tuhý parfém

Nedávno mi jedna čtenářka nadšeně psala, že si vyrobila tělovou masážní kostku (najdete zde), a protože do ní dala hodně éterického oleje, začala ji používat i jako tuhý parfém. Díky tomu přišla myšlenka, že bych mohla trochu poladit recepturu a uzpůsobit ji tak, aby nebyla na parfém příliš mastná. Především jsem část oleje ve složení nahradila caprylisem, tzv. suchým olejem a zbytek pak zastal slunečnicový olej, který je dezodorovaný, tedy bez vůně, což je pro základ na parfém ideální.

U éterického oleje je důležité vybrat ten 100%, ne ředěný alkoholem (vanilka apod.), protože ten by se ve parfému nerozpustil. Co se týče formy, tuhý parfém buď můžete vyrobit do kelímku, nebo ho odlít např. do formičky na led. Když ho budete mít v kelímku, chce to ho párkrát přejet prstem, aby se zahřál a šel nabrat. Pokud ho odlijete, tak s ním zase několikrát přejedete po kůži, a je to.

Na jeden tuhý parfém si připravte (15 ml)

  • 2 gramy včelího vosku (koupíte tady)
  • 3 gramy bambuckého másla (nabízíme zde)
  • 3 gramy mangového másla (pořídíte tady)
  • 0,8 gramu dezodorovaného slunečnicového oleje (máme zde)
  • 0,8 gramu caprylisu (koupíte zde)
  • 80-90 kapek éterického oleje (najdete tady)

Jak to spatlat?

Možná vás trochu zarazilo to množství éterického oleje, ale přeci jen je to parfém, takže chceme, aby na pokožce vydržel vonět. 🙂 Některé éterické oleje nejsou úplně vhodné (podráždily by pokožku), patří sem například skořice nebo černý pepř ve velkém množství. A samozřejmě také éterické oleje z rostlinek, o nichž víte, že jste na ně alergičtí.

Postup, jak vyrobit tuhý parfém, je opravdu jednoduchý a vhodný i pro naprosté začátečníky. Jednoduše si odvažte všechny potřebné ingredience kromě éterického oleje a nechte je pomalu rozehřát ve vodní lázni. Až se všechny suroviny krásně rozpustí a spojí, nakapejte do směsi éterický olej a přelijte ji např. do formičky na led. Nechte ztuhnout. Moc nedoporučuji dávat tuhý parfém ztuhnout do lednice. Je to sice rychlejší, ale snadno pochytí různé pachy z lednice …

A jak dlouho vám tuhý parfém vydrží? Pokud budete mít pří výrobě všechno pečlivě vydezinfikované, platí, že vám vydrží minimálně tak dlouho jako použitá surovina s nejkratší trvanlivostí.

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář