Tělový krém s meduňkou

Sice trochu pozdě, ale přece jen jsem se dostala k sepsání dalšího receptu na tělový krém s meduňkou pečující o naše tělíčko. Tento zklidňující tělový krém s meduňkou jsem si nemohla vynachválit hlavně na dovolené u moře, kdy pokožka potřebovala po celém tom dni na sluníčku trochu zklidnit. Takže pokud má ještě někdo v plánu vyrazit letos za sluníčkem, určitě tento krémík využije.

Co budete potřebovat na 200 ml tělového krému?

  • 150 g destilované vody (seženete v lékárně nebo drogerii)
  • 20 g glyceryl stearate SE (seženete zde)
  • 5 g cetearyl alkoholu (seženete zde)
  • 30 g meduňkového macerátu (suroviny na výrobu macerátu seženete zde)
  • 5 g bambuckého másla (seženete zde)
  • 6 g aloe vera šťávy (seženete zde)
  • 6 g panthenolu (seženete zde)
  • 40 kapek cosgardu (seženete zde)
  • 5-10 kapek EO meduňka s citronelou (seženete zde)
  • kelímek nebo lahvička s dávkovačem (seženete zde)

Jak tělový krém s meduňkou splatlat?

Připravte si čistou pracovní plochu a řádně vydesinfikujte veškeré pomůcky, které budete na výrobu pleťového krému používat, včetně kelímku na hotový krémík. Pokud máte proces desinfikování již za sebou, můžete začít s výrobou.

Vezměte dvě stejné misky či kádinky. Do jedné odměřte 150 g destilované vody a do druhé emulgační vosk glyceryl stearate SE, koemulgátor cetearyl alkohol, meduňkový macerát a bambucké máslo. Obě kádinky či mističky dejte do vodní lázně a počkejte, až se emulgační vosky a bambucké máslo rozpustí v oleji. Jakmile bude vše v tekutém stavu, vyndejte obě nádoby z vodní lázně. Za stálého míchání vlijte vodní fázi do olejové a míchejte. V této chvíli si můžete pomoci malinkatým ručním šlehačem a po chvilce dát ještě směs do studené vodní lázně, aby se celý proces ještě urychlil.

Tělový krém s meduňkou - postup

Jakmile začne krém hodně houstnout, vyměňte šlehač zase za metličku. Až bude mít krém tu správnou konzistenci, přidejte ještě Aloe vera extrakt a panthenol a znovu pořádně promíchejte. Poté nakapejte správné množství konzervantu (cosgard) a znovu pořádně promíchejte. Nakonec přidejte 5-10 kapek esenciálního oleje meduňka s citronelou, znovu řádně promíchejte a je to hotovo. Nezapomeňte změřit pH hotového výrobku, které by mělo být mírně kyselé (5,5 – 6,5). Co se týče trvanlivosti, pokud při výrobě budete mít vše řádně vydesinfikované, vydrží vám krém minimálně tři měsíce.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..