Tělové mléko po opalování

Bylo u vás o víkendu vedro? Slunili jste se? A nezapomněli jste své kůži dopřát kromě opalovacího krému také nějakou zklidňující péči po opalování? Existuje mnoho možností péče a naše tělové mléko po opalování je jednou z nich. 

Proč je vlastně důležitá péče o pokožku po opalování? Sluníčko nám během opalování vykouzlí krásně snědou barvu kůže, zároveň nám pokožku může během opalování nepěkně vysušit nebo poškodit. O svou pokožku po opalování by měli pečovat zejména ti, kteří si libují v opalování a rádi se smaží celé léto na sluníčku. Nejenže péče o pokožku po opalování prodlužuje výdrž snědé barvičky, ale také pomáhá hydratovat, regenerovat i zklidňovat kůži.

Tělové mléko po opalování

Tělové mléko po opalování krásně chladí i zklidňuje. Jeho výroba je o něco složitější než třeba výroba kokosového mazání, které je také velmi dobrým pomocníkem právě k péči o kůži po opalování. V tomto případě už dáváme dohromady vodu a olej. Může se tedy stát, že se vám tělové mléko po opalování nepovede hned na první pokud, ale nevěste hlavu. Zas taková věda to není, a napodruhé už to určitě vyjde!

Co budete potřebovat na 100g tělového mléka?

  • 60 g destilované vody (seženete v lékárně nebo drogerii)
  • 5 g glyceryl stearate SE (koupíte zde)
  • 2 g cetearyl alkoholu (dostanete tady)
  • 10 g meruňkového oleje (seženete zde)
  • 10 g mandlového oleje (koupíte tady)
  • 5 g panthenolu (najdete zde)
  • 5 g aloe vera šťávy (dostanete tady)
  • 20 kapek cosgardu (seženete zde)
  • 5-10 kapek EO mandarinka (vyberete tady)

Jak teda tělové mléko po opalování spatlat?

Připravte si dvě stejné mističky a nějakou větší pánev, do které se vám obě vejdou. Do jedné mističky odvažte destilovanou vodu. Do druhé emulgační vosk č. 3, cetearyl alkohol, meruňkový a mandlový olej. Obě mističky pak dejte do pánve s vodou a nechte krásně ve vodní lázni rozpustit emulgační vosk a koemulgátor v olejích.

Tělové mléko po opalování

Jakmile bude vše hezky rozpuštěné, vyndejte obě mističky z vodní lázně. Vlijte vodu do směsi olejů a emulgátorů, vezměte mini šlehač (kapučínovač) a začněte šlehat. Během chvilky by měla směs začít houstnout. Pro urychlení celého procesu můžete po chvilce šlehání dát mističku se směsí do studené lázně. Postačí nějaký menší hrnec nebo malá pánvička se studenou vodou, kam postavíte mističku se směsí. Když už máte krásně krémovou konzistenci, přidejte do směsi aloe vera gel a promíchejte. Pak přidejte ještě panthenol a opět zamíchejte. A už jsme skoro u konce!

Přidejte do směsi 20 kapek cosgardu, abyste tělové mléko po opalování hezky zakonzervovali. Teď je opravdu důležité mléko pořádně promíchat. Nakonec nakapejte 15 až 20 kapek esenciálního oleje mandarinka nebo jiného dle vaší volby. Mandarinka na mě působí svěže a po celém dni pocení se na sluníčku je její vůně u nás doma velice vítaná. Tak teď už jen změřit pH, které by nemělo přesáhnout hodnotu 7. Ideálně by mělo mít hodnotu pH kolem 6. Pokud jste pracovali s řádně vydezinfikovanými nástroji, mělo by tělové mléko vydržet minimálně tři měsíce, ale věřte, že tak dlouho jej doma mít určitě nebudete.

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář