Šumivky na čištění WC

Konečně jsem se dostala k sepsání slíbeného receptu, který leckdo ocení. Jelikož se snažím tolik nezatěžovat naši matičku Zemi chemií, budou to tentokrát šumivky na čištění WC.  Na jejich výrobu vám postačí pár ingrediencí a pokud máte doma dítka, můžete výrobu šumivých bomb do toalety pojmout v rámci tvoření i s nimi. Věřím, že jejich výroba potěší leckterou malou dušičku.

Výrobu šumivek zvládne opravdu každý. Zabere vám zhruba hoďku, můžete si jich vyrobit velké množství, zabavíte dětičky a ještě vám krásně provoní místnost. Pokud je uskladníte v nějaké hezké sklenici či láhvi, můžete je využít i k dekoraci. Jen pozor na vlhkost, aby vám nevyšuměly předčasně.

Potřebné surovina na šumivky na čištění WC

  • 550g jedlé sody (seženete zde)
  • 180g kyseliny citronové (máte tady)
  • 45 kapek EO tea tree (vyberete tady)
  • 45 kapek EO litsea cubeba (koupíte zde)
  • ocet (seženete v potravinách)
  • silikonové formičky (seženete v domácích potřebách)
  • lahvičku s rozprašovačem (pokud nemáte, my máme tady)

Jak šumivky na čištění WC spatlat?

K výrobě šumivek budete potřebovat ještě větší mísu a metlu. To má ale každá hospodyňka určitě doma. Do mísy ovažte jedlou sodu a kyselinu citronovou. Obě suroviny pořádně promíchejte. Vezměte lahvičku s rozprašovačem a nakapejte do ní 45 kapek od každého éterického oleje. Nejen, že vám éterické oleje krásně provoní celou koupelnu, ale také pomohou s desinfekcí toalety.

Pokud máte oba éterické oleje nakapané v lahvičce s rozprašovačem, teď přijde to nejdůležitější. Pomalu stříkejte esenciální oleje do směsi sody a kyseliny citronové a míchejte. Směs bude připravená v tu chvíli, kdy bude po zmáčknutí rukou držet tvar. Jestliže už máte oba éterické oleje promíchané ve směsi a stále není dle představ, vezměte na pomoc pár kapek vody. Ale opatrně. Cvrkněte vodu do rozprašovače a postupně přidávejte do směsi a hlídejte konzistenci.

šumivky na čištění WC postup

 

Hotovou směs na šumivky už stačí pouze namačkat do formiček, nechat ji tam chvilku odpočinout a vyklopit. Vyklopené šumivky pak ještě nechte vyschnout a šup s nimi do sklenice. Pro efektivní čištění vaší toalety nejprve nalejte do toalety ocet, vhoďte pár šumivek a máte krásně nahrazen chemický čistič.

Všechny suroviny na výrobu šumivek na čištění toalety seženete v našem e-shopu.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..