Šumivky na čištění WC

Konečně jsem se dostala k sepsání slíbeného receptu, který leckdo ocení. Jelikož se snažím tolik nezatěžovat naši matičku Zemi chemií, budou to tentokrát šumivky na čištění WC.  Na jejich výrobu vám postačí pár ingrediencí a pokud máte doma dítka, můžete výrobu šumivých bomb do toalety pojmout v rámci tvoření i s nimi. Věřím, že jejich výroba potěší leckterou malou dušičku.

Výrobu šumivek zvládne opravdu každý. Zabere vám zhruba hoďku, můžete si jich vyrobit velké množství, zabavíte dětičky a ještě vám krásně provoní místnost. Pokud je uskladníte v nějaké hezké sklenici či láhvi, můžete je využít i k dekoraci. Jen pozor na vlhkost, aby vám nevyšuměly předčasně.

Potřebné surovina na šumivky na čištění WC

 • 550g jedlé sody (seženete zde)
 • 180g kyseliny citronové (máte tady)
 • 45 kapek EO tea tree (vyberete tady)
 • 45 kapek EO litsea cubeba (koupíte zde)
 • ocet (seženete v potravinách)
 • silikonové formičky (seženete v domácích potřebách)
 • lahvičku s rozprašovačem (pokud nemáte, my máme tady)

Jak šumivky na čištění WC spatlat?

K výrobě šumivek budete potřebovat ještě větší mísu a metlu. To má ale každá hospodyňka určitě doma. Do mísy ovažte jedlou sodu a kyselinu citronovou. Obě suroviny pořádně promíchejte. Vezměte lahvičku s rozprašovačem a nakapejte do ní 45 kapek od každého éterického oleje. Nejen, že vám éterické oleje krásně provoní celou koupelnu, ale také pomohou s desinfekcí toalety.

Pokud máte oba éterické oleje nakapané v lahvičce s rozprašovačem, teď přijde to nejdůležitější. Pomalu stříkejte esenciální oleje do směsi sody a kyseliny citronové a míchejte. Směs bude připravená v tu chvíli, kdy bude po zmáčknutí rukou držet tvar. Jestliže už máte oba éterické oleje promíchané ve směsi a stále není dle představ, vezměte na pomoc pár kapek vody. Ale opatrně. Cvrkněte vodu do rozprašovače a postupně přidávejte do směsi a hlídejte konzistenci.

šumivky na čištění WC postup

 

Hotovou směs na šumivky už stačí pouze namačkat do formiček, nechat ji tam chvilku odpočinout a vyklopit. Vyklopené šumivky pak ještě nechte vyschnout a šup s nimi do sklenice. Pro efektivní čištění vaší toalety nejprve nalejte do toalety ocet, vhoďte pár šumivek a máte krásně nahrazen chemický čistič.

Všechny suroviny na výrobu šumivek na čištění toalety seženete v našem e-shopu.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára

2 komentáře: „Šumivky na čištění WC

  jana fantová

  (Červen 24, 2019 - 8:11 pm)

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala k šumivkám do WC. Na fotce berete holou rukou, píšete o zapojení dětí. Není soda či kyselina citronová nějak agresivní, nemůže podráždit pokožku? A co nadýchání se? Osobně bych na tohle brala rukavice, možná i roušku a dělala to sama. Na druhou stranu syna klidně zapojím, baví ho se mnou vařit. Nemá ale ještě ani tři roky, tak si nejsem jistá. Budu ráda, pokud mi ze své zkušenosti moje obavy vyvrátíte 🙂
  S pozdravem
  jana fantová

   Bára

   (Červen 30, 2019 - 5:35 pm)

   Dobrý den, Jani, tak malého prcka doma zatím nemáme, ale co víme od známých, atd. tak normálně připraví prckům směs a ti tvarují šumivky do formiček sami a zatím jsme se s žádnou negativní zkušeností nesetkali. Krásný den. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..