Růžový pleťový krém

Miluji vůni růží, je naprosto božská. Navíc růže je vynikajícím pomocníkem v péči o naší pleť, tak proč její nádherné vůně a pozitivních účinků nevyužít. Navíc podporuje vstřebávání, takže je naprosto ideální na náš růžový pleťový krém. V kombinaci s mandlovým olejem a aloe vera, je vhodná pro dětskou, zralou, suchou, podrážděnou i citlivou pleť.

Co budete potřebovat na 50 ml růžového krému?

  • 40 ml růžového hydrolátu (seženete zde)
  • 5 g glycerylu stearate SE (seženete zde)
  • 2 g cetearyl alkoholu (seženete zde)
  • 6 g mandlového oleje (seženete zde)
  • 5 g caprylisu (seženete zde)
  • 2 g aloe vera šťávy (seženete zde)
  • 10 kapek cosgardu (seženete zde)
  • 2-3 EO růže (není potřeba, krém krásně voní i bez EO)
  • kelímek (seženete zde)

Jak růžový pleťový krém splatlat?

Prvním krokem při výrobě jakéhokoliv domácího patláníčka vlastní kosmetiky je řádné vydesinfikování všech pracovních nástrojů včetně kelímku, do kterého pak pleťový krém umístíte. Pokud máte hotovo, můžete se dát do výroby. Vezměte dvě stejné mističky nebo kádinky. Do jedné odměřte 40 ml růžové vody a do druhé dejte požadované množství emulgačního vosku glyceryl stearate SE, koemulgátoru cetearyl akohol, mandlového oleje a caprylisu.

Růžový pleťový krém - postup

Připravte si pánvičku nebo cokoliv jiného s vodní lázní, do které vložíte obě mističky nebo kádinky s připravenými surovinami. Počkejte, až se emulgační vosky krásně rozpustí v olejích a poté vyndejte obě mističky z vodní lázně. Nalijte růžovou vodu do vosků s oleji a začněte míchat. Můžete použít malý mixérek (kapučínovač) pro jednodušší a rychlejší míchání. Celý proces míchání je možné ještě urychlit zchlazením směsi ve studené vodní lázni.

Jakmile směs začne krásně krémovatět, odložte mixérek a vemte do ruky zase metličku. Až bude mít tu správnou krémovou konzistenci, přidejte aloe vera extrakt a opět promíchejte. A protože krém obsahuje vodní složku, neobejdete se bez konzervantu. Nakapejte 10 kapek cosgardu, zamíchejte a teď už je jen na vás, zda vám stačí intenzita krásné růžové vůně a nebo použijete ještě éterický olej pro silnější vůni. Já mám ráda v pleťových krémech velmi jemné vůně a tak už ani nepotřebuji do krému přidávat esenciální olej.

Ještě před tím, než ho uložíte do krabičky, ve které na vás bude čekat, změřte pH krému, které by mělo mít hodnotu mezi 5 – 7. Doufám, že bude růžový pleťový krém dělat radost nejen vám, ale i vaši pleti. Co se týče trvanlivosti, pokud při výrobě budete mít vše řádně vydesinfikované, vydrží vám krém minimálně tři měsíce.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..