Růžová čisticí pleťová voda

Asi každý z nás chce, aby byla jeho pleť krásná a hlavně zdravá. Abychom toho dosáhli, je třeba jí také poskytnout dostatečnou péči. Nestačí pouze odlíčit make-up a další všemožné prostředky, které na ni během dne napatláme. Je potřeba pleť i pořádně vyčistit, a to jak večer, tak i ráno. I když se třeba nelíčíte, nasbírá vaše pleť během dne nános prachu, pylu, přebytečného kožního mazu, odumřelé kůže, atd. A proto je třeba o ni pravidelně pečovat. Vhodná je třeba naše růžová čisticí pleťová voda.

Nejvhodnější pak je samozřejmě čistit pleť zcela přírodními produkty. Pokud dáváte přednost pleťovým vodám při péči o pleť, tak si můžete zcela jednoduše vyrobit svou vlastní. Při výrobě vlastní pleťové vody je obrovskou výhodou, že si ji může každý přizpůsobit svým potřebám. A protože mám velmi jemnou a citlivou pleť, používám pleťovou vodu z růžového hydrolátu.

růžová čisticí pleťová voda

Co budete potřebovat na cca 100 ml pleťové vody?

  • 80 g růžové vody (seženete zde)
  • 8 g rostlinného glycerinu (dostanete tady)
  • 6 g olivového oleje rozpustného ve vodě (koupíte zde)
  • 2 g aloe vera šťávy (koupíte tady)
  • 2 g panthenolu (seženete zde)
  • 25 kapek cosgardu (dostanete tady)

Jak se růžová čisticí pleťová voda vytvoří?

Všechny suroviny jsou schválně psané v gramech, abyste při výrobě měli co nejméně práce s odměřováním surovin. Nu a postup je následující. Vezměte setinkovou váhu, na tu postavte lahvičku, ve které chcete mít pleťovou vodu. Do lahvičky dejte malý trychtýřek. Nezapomeňte na řádnou desinfekci pracovních pomůcek i lahvičky, ve které bude pleťová voda.

Pak už jen stačí lít růžovou vodu do lahvičky, a váha vám řekne to pravé množství. Pak přidejte glycerin, sulfátovaný ricinový olej, šťávu z aloe vera, panthenol a nezapomeňte na konzervant cosgard. Až budou všechny suroviny uvnitř, lahvičku zavřete a pořádně s ní zatřepte, aby se všechny suroviny dobře promísily. No a hurá, můžete začít čistit svou pleť zcela přírodně. Pokud při výrobě budete mít vše řádně vydesinfikované, vydrží vám čisticí pleťová voda takto zakonzervovaná minimálně tři měsíce. Její pH by se pak mělo pohybovat od 5 do 7. Tak hurá do tvoření. Výroba zabere tak pět minut.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..