Rozmarýnová pleťová voda

Rozmarýnová pleťová voda se skvěle hodí pro smíšenou a mastnou pleť. Rozmarýnový hydrolát skvěle působí proti ucpávání pórů a pomáhá vyrovnávat činnost mazových žláz. Dále pomáhá stahovat póry a přecházet výskytům nedokonalostí. Pleť krásně zklidní a podpoří její hydrataci. Navíc krásně voní, tak proč ji nevyzkoušet že? Výroba je snadná a zabere doslova pár minutek.

Rozmarýnová pleťová voda – suroviny na 100 ml

  • 80 g rozmarýnového hydrolátu (koupíte tady)
  • 8 g aloe vera šťávy (seženete zde)
  • 5 g vodorozpustného olivového oleje (máme tady)
  • 2 g panthenolu (k dostání také zde)
  • 25 kapek cosgardu (koupíte zde)
  • 2-3 kapky EO třeba litsea cubeba (vybírejte tady)

Jak na to?

Postup výroby je naprosto jednoduchý. Pleťovou vodu máte hotovou ani ne za pět minut a zvládne ji vyrobit i naprostý začátečník. Tak jdeme na to.

Začneme tím, že si vydesinfikujeme veškeré nástroje i pracovní plochu a lahvičku, do které pak pleťovou vodu nalejeme. Malý tip: lahvičku postavte na váhu, vemte mini trychtýřek a suroviny odměřujte rovnou do ní. Ušetříte si práci i čas.

Nejprve do lahvičky odměřte vodorozpustný olivový olej, aloe vera šťávu a panthenol. Poté dolijte požadovaným množstvím rozmarýnového hydrolátu a protřepejte lahvičku, aby se směs promíchala. Jelikož pleťovou vodu nevypleskáme během pár dní, je třeba přidat 25 kapek cosgardu, který ji zakonzervuje. Pořádně promíchejte.

Nakonec už záleží jen a jen na vás, zda vám postačí krásná vůně rozmarýnového hydrolátu či si ji vylepšíte ještě nějakým éterickým olejem. Já zvolila dvě kapky éterického oleje litsea cubeba. Citrusy a rozmarýn mi jdou krásně dohromady. Nezapomeňte změřit pH, které by se mělo pohybovat zhruba mezi 5-6. Nyní je rozmarýnová pleťová voda hotová a hnedka večer ji můžete vyzkoušet. 🙂 A spotřebujte ji do 3-4 měsíců.

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář