Propolisová ústní voda

Víte, co vše obsahuje klasická ústní voda? Nic dobrého samozřejmě. Stačí vidět ty pestrobarevné barvičky ústních vod, které na vás koukají z regálu a slibují svěží dech a zářivý úsměv. No jo, ale za jakou cenu. Vy si můžete vyrobit vlastní ústní vodu, která také spolehlivě zničí všechny bakterie v ústech, a navíc nebude škodit zdraví. 

Pokud máte doma propolisovou tinkturu, zabere vám výroba ústní vody pár minut. Raději vyrábějte menší množství. Sice je tinktura z alkoholu, který konzervuje, ale je lepší ji spotřebovat co nejdříve. Pokud je vás doma víc, tak čtvrtlitrové množství je naprosto ideální. Za týden je propolisová ústní voda pryč, a můžete vyrobit čerstvou. Nepotřebujete ani žádné speciální suroviny. Stačí vlastnit propolisovou tinkturu a destilovanou vodu.

Propolisová ústní voda

Jestli se vám nechce každý týden připravovat novou, pak je tu ještě jedna možnost. Vezměte malou lahvičku, do níž přelijete propolisovou tinkturu a EO. Dejte si do koupelny malou skleničku a na každé vyplachování úst si kápněte pár kapek ochucené propolisové tinktury a nemusíte řešit včasnou spotřebu ústní vody. A jaké další výhody má tahle ústní voda? Obsahuje propolis, což je naprosto ideální surovina pro péči o ústa. Má totiž hojivé či antibakteriální účinky, pomáhá léčit paradentózu atd.

Co si připravit?

  • 250 ml destilované vody (seženete v lékárně či drogérce)
  • 15 ml propolisové tinktury (dostanete u včelaře)
  • citronová/pomerančová šťáva nebo ÉO (koupíte zde)
  • lahvička s víčkem 

Propolisová ústní voda a jak ji spatlat?

Do čisté skleněné lahvičky odměřte 15 ml propolisové tinktury a zalijte vodou. Ústní vodu můžete ještě ochutit čerstvě vymačkanou pomerančovou či citronovou šťávou dle chuti. Pokud zrovna doma nemáte  zásobu citrusů, stačí přidat pár kapek esenciálního oleje dle vaší volby. Já vyráběla s esenciálním olejem pomeranč a čerstvou citronovou šťávou. Mějte ale na paměti, že esenciální oleje se s vodou nemají příliš v lásce, a proto je nutné před každým použitím lahvičku s ústní vodou protřepat, aby se voda s éterickým olejem hezky promíchala.

Pokud ráno řídíte, dávejte dobrý pozor, abyste nezapomněli ústní vodu vyplivnout. Bude vám nejspíš chutnat. Také v ní není nic špatného. Jen dechová zkouška by vám mohla udělat v cestě do práce čáru přes rozpočet. Tinktura má v sobě alkohol, a díky tomu se nám také ústní voda nezkazí a vydrží nám pár dní v koupelně.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..