Prohřívací a detoxikační tělový a masážní olej

Moje pokožka včera během dne začala zoufale volat o nějakou zvláčňující výživou péči. A tak bylo rozhodnuto – je čas na nějaký pečující olej. Kombinaci éterických olejů, kterými je obohacený, jsem vybírala tak nějak intuitivně. Večer po tréninku jsem se pak odměnila voňavou masáží. A vy si ho nyní můžete úplně jednoduše vyrobit se mnou!

Oleje jsou výborným prostředkem pro podpoření hydratace pokožky. Zároveň ji vyživují, regenerují a pomáhají ji udržet krásně hebkou a přirozeně pevnou. Tentokrát jsem zvolila kombinaci mandlového a meruňkového oleje, které se dobře vstřebávají a jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Potom jsem přidala éterické oleje z grepu, pomeranče a skořice.

Jaké účinky nabízejí vybrané éterické oleje?

Pomeranč, ach můj milovaný sladký pomeranč. Ten já můžu pořád a cpu ho snad do každého výrobku, který pro sebe tvořím. Pomeranč pomáhá uvolňovat bolesti i křeče, přispívá k odbourávání celulitidy a zlepšuje náladu. Grep podporuje správnou činnost lymfatického systému a je vhodný při jeho detoxikaci. A stejně jako pomeranč si poradí s celulitidou. Navíc je vhodný i při zánětlivých bolestech kloubů. No a nakonec skořice, ta dělá ten prohřívací efekt. Prohřívá opravdu silně a také podporuje detoxikaci.

Upozornění: Tento olej není vhodný pro těhotné a kojící ženy a také při zvýšeném krevním tlaku.

Co si připravit na 30ml tělový olej?

  • 15 ml mandlového oleje (seženete tady)
  • 15 ml meruňkového oleje (koupíte zde)
  • 10 kapek grepového ÉO (vyberete tady)
  • 8 kapek pomerančového ÉO (vyberete tady)
  • 4 kapky skořicového ÉO (vyberete tady)

Jak to spatlat?

Je to úplně snadné. Mandlový a meruňkový olej nalijete do vydezinfikované skleněné nebo plastové lahvičky a do směsi nakapete éterické oleje z grepu, pomeranče a skořice. Poté lahvičku dobře uzavřete a protřepejte.

Prohřívací olej je výborný k masáži unavených svalů nebo třeba před sportovním výkonem. Ideálně je nanášet ho krátce po koupeli nebo sprše, protože se pak do pokožky lépe vstřebává. Po vmasírování budete žasnout, jak je vaše pokožka hedvábně jemná a voňavá. 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář