Pralinky do koupele

Na Ježíška si ještě skoro dva týdny počkáme. No a proč ten čas nevyužít k tomu, abyste vyrobili tyhle pralinky do koupele? Třeba mamince nebo babičce, aby měly o důvod víc si o vánočních svátcích pořádně odpočinout.

Pralinky do koupele jsou výborným způsobem, jak své pokožce již během večerní očisty dopřát nějakou tu voňavou péči. Nejenže jsou krásné na pohled, ale hlavně díky tomu, že jsou tvořené z rostlinných másel a olejů, podpoří hydrataci pokožky i její přirozenou pružnost a zanechají ji báječně jemnou a hebkou na dotek. A pokud do pralinek přidáte ještě pár kapiček éterického oleje, stanou se i voňavou terapií.

Na 10 pralinek si připravte

  • 50 gramů bambuckého másla (seženete zde)
  • 25 gramů kakaového másla (seženete zde)
  • 15 gramů libovolného rostlinného oleje, např. mandlového (seženete zde)
  • hrstičku sušených bylinek (seženete zde)
  • pár kapiček vybraného éterického oleje (seženete zde)
  • kádinku, míchátko, formičku na led/čokoládové bonbony (seženete zde)

Jak pralinky spatlat?

Nejprve si řádně vydesinfikujte všechny pomůcky, které budete při výrobě používat. Také si připravte silikonovou formičku na led, do které si nasypte trochu sušených bylinek. Výborně se hodí hlavně barevné květy, třeba levandule nebo měsíček.

Poté si do kádinky odměřte bambucké a kakaové máslo a nechte je pomalu rozehřát ve vodní lázni. Až to bude hotové, vypněte plamen a přidejte do směsi ještě vybraný rostlinný olej a pár kapiček éterického oleje. Množství esenciálního oleje záleží na tom, jak moc voňavě pralinky chcete mít. Já jsem dávala celkem 10 kapek (co pralinka, to kapka).

Hotovou směs pečlivě promíchejte, aby se barva rozpustila. Potom kádinku vyndejte z vodní lázně a nalijte ji do připravené formičky na led. Nechte ztuhnout.

Vzhledem k tomu, že jsou pralinky samý tuk, přidejte si do vany vždy jen jednu. I tak ale počítejte s tím, že vám vanu trochu zamastí, takže vstávejte opatrně a vanu pak nezapomeňte umýt nějakým vhodným čističem. 🙂

 

 

 

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.