Pomerančová zubní pasta pro děti

Protože zoubky si musejí čistit i naši nejmenší, je načase podívat se na to, jak pro ně snadno připravíte sladkou zubní pastu s lákavou pomerančovou příchutí. Zaručujeme vám, že pomerančová pasta udrží v koupelně i všechny malé zlobiče, kteří večerní očistu chrupu nesnášejí.

Jak si vyrobit mátovou pastu s lehkým bělicím účinkem jsme si ukázali v minulém příspěvku. Maličké děti kávu ani červené víno ve větším množství nepijí (dobře, žerty stranou, nepijou je vůbec), takže se bez bělicího efektu dost dobře obejdou. A ruku na srdce, mátová příchuť vašeho potomka asi taky dvakrát nenadchne. Jak tedy nenásilně zajistit, aby se vaše dítko na čištění zubů těšilo? Sladká zubní pasta s pomerančovou příchutí to zařídí!

Vsuvka: Éterický olej tutti frutti zatím nikdo nevynalezl, ale stále v tom věrně doufáme …

Co si připravit na 50 ml zubní pasty?

  • 35 ml kokosového oleje (dostanete zde)
  • 8 g xylitolu – nejenže mineralizuje sklovinu, ale je navíc příjemně sladký (koupíte tady)
  • 8 g bílého jílu (seženete zde)
  • 4 kapky pomerančového éterického oleje (koupíte zde)
  • 2 kapky éterického oleje z kůry skořice – můžete vynechat (seženete tady)

Jak se zubní pasta vyrobí?

Opět začneme pěkně zvolna a nenásilně. Do vodní lázně si dejte kádinku (či kovovou mističku) a nasypte do ní odměřený xylitol. Nechte ho pomalu rozpustit, chvíli to potrvá. Ve chvíli, kdy z něj bude hladká tekutina, vypněte plamen pod vodní lázní a přidejte kokosový olej. Poté plamen opět zažehněte a směr rozehřejte. tentokrát to bude za chviličku, protože kokosák má nízký bod tání. Až budete mít směs tekutou, přisypte do ní jíl a éterické oleje.

Sladká zubní pasta s lákavou příchutí pomeranče.

Nyní se přesuneme k úkonu, při němž občas padne nějaký ten peprný výraz, o kterém jste ani netušili, že ho máte ve slovníku. Vypněte plamen, připravte si malý mixérek (případně lžičku, ale to situaci o dost ztíží) a směs lehce promíchejte. Bude ještě tekutá, takže to zatím bude sranda. Poté směs v kádince přendejte na pár minut do lednice. Následně vyndejte, promíchejte, zrušte hrudky a trochu promixujte. Ony ty hroudy se častokrát nerady nechávají rozdrtit, takže to chce trochu trpělivosti. Tenhle postup několikrát zopakujte. Jakmile vznikne hladká pasta, máte hotovo. Pak už jen stačí popadnout první dítě, které potkáte, a pojmout ho jako testovací vzorek. Buďto na vás bude zubní pastu vztekle plivat, nebo vám nebude chtít uvolnit koupelnu. Upřímně ale věříme té druhé variantě. 😉

Pastu je ideální spotřebovat do pár týdnů, protože do ní budete sahat kartáčkem a kokosák by mohl žluknout atd.

Jakou příchuť zubní pasty mají nejraději vaše děti?
Ohodnoťte náš článek 🙂
Rekapitulace
Datum
Popis
Recept na dětskou zubní pastu s pomerančem
Hodnocení autora
51star1star1star1star1star

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..