Pleťový krém s měsíčkem a inulinem

Měsíček lékařský je naprosto ideálním společníkem pro suchou a citlivou pleť. Ve spolupráci s inulinem vytváří perfektní zklidňující a hydratační krém. Měsíček i inulin zklidňují podrážděnou pleť. Pro mě je pleťový krém s měsíčkem a inulinem naprosto ideálním řešením právě na léto, kdy je moje pleť často vystavována slunečnímu záření a večer pak potřebuje trochu zklidnit. Než ovšem začněte pleťový krém s měsíčkem a inulinem používat, proveďte malý test na kůži, zda nemáte na měsíček alergii. Můj táta má problémy s ekzémy a tenhle krém mu zrovna moc nesedne. Naopak mu vyhovuje zklidňující pleťový krém s heřmánkem, po kterém se mu vyrážka zlepšuje. Přece jen je tělo každého z nás jiné a má jiné potřeby.  

Co budete potřebovat na 50-60 ml pleťového krému?

  • 40 ml měsíčkového odvaru (mešíček seženete zde)
  • 7 g glycerylu stearate SE (seženete zde)
  • 2 g cetearyl alkoholu (seženete zde)
  • 6 g makadamiového oleje (seženete zde)
  • 6 g caprylisu (seženete zde)
  • 3 g aloe vera šťávy (seženete zde)
  • 0,5 g inulinu
  • 10 kapek cosgardu (seženete zde)
  • 5 kapek éterického oleje (seženete zde)

Jak pleťový krém s měsíčkem a inulinem spatlat?

Než se pustíte do patlání, pečlivě vydezinfikujte pracovní plochu, všechny nástroje i kelímek, do kterého hotový krémík umístíte. Na výrobu krému budete potřebovat odvar, který vyrobíte povařením bylinky ve vodě. Nechte vychladnout a můžete začít vyrábět.

Opět si připravte dvě stejné mističky (kvůli teplotě). Do první nalijte 40 ml měsíčkového odvaru, do druhé pak emulgační vosk č. 3, cetearyl alkohol, makadamiový olej a caprylis. Obě mističky dejte společně do vodní lázně (ideální je na pánvi) a počkejte, až se vosky krásně rozpustí v olejích. Poté vyjměte obě mističky z vodní lázně a vlijte měsíčkovou vodu do mističky s vosky a oleji.

Pleťový krém s měsíčkem a inulinem

Směs začněte šlehat (ideální je malý mixérek na výrobu mléčné pěny). Chvíli šlehejte a pak můžete směs vložit do misky se studenou vodou pro urychlení celého procesu. Ke konci už míchejte pouze metličkou, aby nebyl krém přešlehaný. Nyní už by měl mít váš výtvor krásnou krémovou konzistenci, do které vmícháte ještě aloe vera džus a inulin. Pořádně promíchejte, přidejte 10 kapek cosgardu, aby nám krém nějakou tu dobu vydržel v koupelně a nezkazil se. A nakonec přidejte éterický olej. Já dávám tohoto krému mandarinku. Na léto je ideální a tak nějak se mi hodí k vůni měsíčku.

Nezapomeňte ještě změřit pH hodnotu krému, která by neměla pohybovat okolo 5,5-6,5. A pokud jste dodrželi všechny zásady hygieny, měl by vám krém vydržet minimálně 3 měsíce. Ale nevydrží, spotřebujete ho dříve. 🙂

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář