Pleťový krém s arganem

Konečně jsme sehnaly kvalitní arganový olej a byla by škoda se s vámi nepodělit o receptík na velmi příjemný pleťový krém s arganem, který je velmi oblíbený jako noční krém u mojí maminky. Arganový olej má silný antioxidační efekt díky vysokému obsahu skvalenu a vitamínu E a proto se perfektně hodí pro stárnoucí pleť. Podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce a tím tak napomáhá vyhlazovat vrásky. Kromě toho má také arganový olej skvělé léčebné účinky a tak se hodí i pro nemocnou či poškozenou kůži (ekzémy, lupenka), popáleniny, podráždění a záněty.

Ale dost už kecání o naprosto úžasných účincích arganového oleje a hurá na výrobu jednoduchého pleťového krému. Ještě abych nezapomněla! Přírodní arganový olej nejvyšší kvality má krásné oříškové aroma a mě k němu nejlépe sedí vanilkový éterický olej. Vanilka ve spojení s oříškovou vůní je velmi příjemná a pokožka je po namazání krémem krásně hebká a hladká.

Co budete potřebovat na 50ml pleťového krému s arganem?

  • 40 ml destilované vody (seženete v drogerii nebo lékárně)
  • 7 g glycerylu stearate SE (seženete u nás zde)
  • 3 g cetyl alkoholu (k dostání tady)
  • 7 g caprylisu (koupíte zde)
  • 5 g arganového oleje (dostanete tady)
  • 2 g aloe vera šťávy (koupíte zde)
  • 10 kapek cosgardu (seženete také u nás)
  • 5-8 kapek EO vanilka (vyberete zde)

Jak pleťový krém s arganem spatlat?

Nejprve si řádně a pořádně vydesinfikujte pracovní plochu, všechny míchací nástroje, kádinky či mističky a nezapomeňte ani na desinfekci kelímku na hotový krémík. Nyní můžete začít s výrobou. Vezměte si dvě kádinky či mističky a do jedné nalijte 40 ml destilovené vody. Do druhé pak odvažte glyceryl stearate SE, cetyl alkohol, caprylis a arganový olej. Obě kádinky/mističky vložte do vodní lázně. Naprosto ideální je pánvička, kam se vám obě krásně vejdou.

Růžový pleťový krém - postup

Počkejte, až budou emulgační vosky krásně rozpuštěné v olejích a pak vyjměte mističky ven. No, teď už zbývá z toho vytvořit tu příjemnou krémovou emulzi. Takže vezměte malý mixérek, nalijte destilovanou vodu do druhé misky s rozpuštěnými emulgátory v oleji, a mixujte. Po chvilce je možné trošku chladnější směs vložit ještě do studené lázně, aby byl celý proces ještě urychlen. Jakmile vám směs začne krémovatět, odložte mixérek a vemte do ruky míchátko. Do vychladlého budoucího krému ještě přidejte aloe vera šťávu, pořádně promíchejte a jde se na konzervaci. K té vám postačí 12 kapek cosgardu, který v krému pečlivě promíchejte.

Poté už stačí přidat dle libosti pár kapek éterického oleje. Já dávám vanilku, protože mi perfektně pasuje k té nádherné oříškové vůni arganového oleje. Ještě změřte pH, které by mělo mít hodnotu cca 5-7. Mně vyjde vždycky kolem té šestky. Pleťový krém s arganem je na světě a šup s ním do krabičky. Co se týče trvanlivosti, pokud při výrobě budete mít vše řádně vydesinfikované, vydrží vám krém minimálně tři měsíce.

pleťový krém s arganem

Autor příspěvku: Bára

Napsat komentář