Pleťový krém pro suchou a citlivou pleť

Pleťový krém pro suchou a citlivou pleť zvládne vyrobit úplně každý. S naší pomocí i začátečník. Růžová voda podporuje regeneraci, zklidňuje a rozjasňuje pleť. Má protizánětlivé účinky a pomáhá  hydratovat pokožku. Díky tomu je vhodná pro citlivou pleť i suchou pleť. Mandlový olej je velice jemný a bohatý na výživné látky. Pokožku zvláčňuje a zanechá ji sametově hebkou. Jojobový olej je nenasycené mastné kyseliny a vitamin E, udržuje vlhkost pleti a podporuje její odolnost vůči vnějším vlivům. Zjemňuje ji a podporuje její elasticitu. Banánový extrakt je plný výživných látek a také antioxidantů. Přispívá k hydrataci pokožky, zjemňuje ji a zanechává ji hedvábně hladkou.

Pleťový krém pro suchou a citlivou pleť

Pleťový krém pro suchou a citlivou pleť – suroviny na 30 ml

 • 24 ml růžový hydrolát (pořídíte zde)
 • 4,8 ml mandlový olej (seženete tady)
 • 3,3 g glyceryl stearate SE (koupíte tu)
 • 3 ml jojobový olej (máme zde)
 • 0,9 g cetyl alkohol (k dostání tady)
 • 0,5 g banánový extrakt (sežete zde)
 • 6 kapek cosgard (máme tady)
 • 2-3 kapky éterický olej růže (vyberete zde)
 • kelímek 30 ml (vybírejte tady)

Pořiďte si rovnou celou sadu surovin na výrobu za zvýhodněnou cenu s fotonávodem krok za krokem zde. 

Pomůcky

Nemáte žádnou z výše zmíněných pomůcek? Máme pro vás i sadu pomůcek na výrobu kosmetiky zde. 

Postup

 1. Nejprve si připravte pracovní plochu a vydesinfikujte pomocí lihu veškeré pomůcky, které použijete k výrobě.
  Nezapomeňte na kelímek, do kterého pak hotový krém umístíte.
 2. Vezměte dvě stejné misky a do jedné odměřte požadované množství růžového hydrolátu.
 3. Do druhé mističky odvažte emulgační vosk č. 3 a koemulgátor cetyl alkohol. Do stejné mističky (s emulgátory) odměřte ještě mandlový a jojobový olej.
 4. Obě mističky s odměřenými surovinami dejte do vodní lázně a počkejte, až se vosky zcela rozpustí v olejích.
 5. Až budou vosky krásně rozpuštěné v olejích, je na čase vyjmout obě mističky z vodní lázně.
 6. Do mističky s růžovým hydrolátem přidejte banánový extrakt, rychle promíchejte, aby se rozpustil a nalijte do druhé mističky s rozpuštěnými emulgačními vosky v olejích.
 7. Pomocí malého mixérku krásně propojíte vodní složku s tukovou. Chvilku mixujte až do doby, kdy začne směs tuhnout a vytvářet pěnu.
 8. Odložte mixérek a míchejte metlou, aby nebyl krém napěněný. Bublinky nejsou v krému žádoucí, rychleji se pak kazí. Celý tento proces můžete urychlit vložením mističky do studené vodní lázně.
 9. Krásně tuhou krémovou konzistenci už není třeba dále míchat. Přidejte 6 kapek konzervantu cosgard a opravdu pořádně ho vmíchejte do krému.
 10. V této fázi ještě můžete přidat 1 – 2 kapky éterického oleje a opět pořádně promíchat. Krémík pak už stačí pomocí stěrky pěkně nandat do kelímku a změřit jeho pH pomocí indikátorů.
 11. Pleťový krém je hotov. Doufáme, že jeho výroba byla zábavná a krémík se povedl. Takto hotový krém by mělmít hodnotu pH mezi 5,5 a 6,5. Pokud byla dodržena hygiena, vydrží vám krém 3-5 měsíců.

Autor příspěvku: Bára