Péče podle zvěrokruhu: VÁHY

O Váhách se traduje, že jsou to „ocelové pěsti v sametových rukavičkách“. Zajímá vás, jací tito lidé podle astrologie jsou? A jaká je přírodní péče jim ušitá na míru? Pak čtete dál.

Váhy, to je sluneční znamení lidí, kteří jsou narozeni mezi 23.9. a 23.10. Vládcem tohoto znamení je planeta Venuše, přísluší mu živel Vzduch a z kovů pak měď. Kdybychom tyto osoby chtěli shrnou jedním slovem, z pozitiv by to byla diplomacie, ze záporných vlastností pak nerozhodnost. Nuže, posuďte sami, zda to na Váhy ve vašem okolí sedí. Já to však mohu potvrdit. K té nerozhodnosti bych možná přidala ještě nedostatek sebejistoty. Ale jak už víme, člověka ovlivňují i další planety v jeho horoskopu, takže není Váha jako Váha. Obecně se o nich také říká, že to jsou „ocelové pěsti v sametových rukavičkách“. Jinými slovy, tihle lidé mají opravdu rádi harmonii a klid, ovšem často v sobě dusí své pocity,  po nějaké době vybuchnout, a to pak stojí za to …

Jací jsou lidé narození ve znamení Vah?

Jací jsou dále lidé narození ve znamení Vah? Bývají povětšinou rozvážní, pocitví a upřímní ke svému okolí. Dávají přednost menší společnosti a netolerují jakoukoliv neomalenost. Mívají výrazné estetické cítění a umělecké nadání, takže se častokrát věnují výtvarné či divaldelní činnosti apod. Dokáží být opravdu pilní a pracovití, navíc jim nechybí přirozená inteligence, takže mohou svůj talent proměnit třeba i v životní poslání.  Také mají velký cit pro spravedlnost a rádi bojují i za práva ostatních. Co se týče zdraví, mezi citlivé oblasti Vah patří především ledviny (i vylučovací systém celkově). Ty dle čínské medicíny souvisejí s kvalitou našich vtahů. Pakliže bude mít Váha neshody s partnerem apod., často se to projeví právě problémy s ledvinami.

Drahé kameny pro Váhy

O tom, že drahokamy dokáží léčit i pouhým pohledem, by se se mnou možná někdo hádal. Já však sama od sebe vím, že pohled na křišťál či geodu ametystu dokáže zázraky. Pakliže v terapeutickou sílu drahých kamenů věříte a chcete udělat radost nějakému zrozenci Vah, podaruje ho třeba růženínem, který působí příznivě na pohlavní orgány a močové cesty. Stejně tak je pro Váhy vhodný sodalit, jenž působí proti negativním emocím a pomáhá vyrovnávat činnost nervového systému. Dále pak karneol, ten zase dodává sebedůvěru. A skvělý je také jadeit, který je stejně jako růženín, pomáhá léčit močový systém.

Růženín, jadeit a karneol, to jsou kameny vhodné pro Váhy.

Pomoc z přírody

Vzhledem k tomu, že jsou citlivou oblastí Vah ledviny a močový systém celkově, budou jim prospívat bylinky jako přeslička, celík zlatobýl nebo pampeliška. Působí močopudně, detoxikují močové cesty a celkově je harmonizují. Budete-li hledat pro Váhy vhodný éterický olej, sáhněte po bergamotu, jalovci či santalovém dřevu. Právě jalovec  se svou zajímavě kořeněnou vůní podporuje čištění močových cest, santal působí celkově příznivě na ledviny a močový měchýř a bergamot má celkově protiinfekční účinky. A co s tím sníženým sebevědomín, kterým Váhy často trpí? Na to platí třeba borovice nebo rozmarýna.

Éterické oleje si můžete pořídit v našem e-shopu, konkrétně tady.

 

bylinky, éo

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..