Péče podle zvěrokruhu: STŘELEC

Jaký je Střelec? Optimistický, společenský a někdy až moc mluví. Pokud vás o těchto lidech zajímá víc a chcete vědět třeba to, jaké éterické oleje či drahé kameny jim prospívají, čtete dále.

Lidé narození ve znamení Střelce, jimž vládne planeta Jupiter, jsou velmi společenští.  Mezi známými platí za akční osoby, které jsou optimistické a někdy až moc upřímné. Říká se o nich, že jsou to takové „huby nevymáchané“, jejichž upřímnost dokáže i zraňovat, ačkoliv to vždy nemusí být jejich cílem. Oni někdy dřív mluví, než přemýšlejí… Střelci jsou také bojovníky za spravedlnost, často se zastávají ostatních. Pokud někde vídí nepravedlivé jednání, nebo se jich přímo dotkne, dokáží být velmi kousaví, satiričtí až zlomyslní.

Co se týče životních hodnot, jsou pro tyhle lidi zásadní pravda a svoboda. Oni opravdu těžce nesou omezování, ať už v práci, nebo ve vztahu. Když něco chtějí, dokážou za to tvrdě bojovat. Střelci jsou nejen akční, ale někdy dokáží být až příliš reaktivní. Snadno vybuchnout, ale vzápětí zapomenou, co vám to vlastně vytknuli.  Další negativní vlastností zrozenců Střelce je to, že jsou někdy až příliš hrdí, možná spíše pyšní, a mívají tendenci se chvástat. A z vlastní zkušenosti vím, že co Střelec, to moralista, který má tendenci všechny poučovat (všude byl, všechno zná…).

Drahokamy pro Střelce

Citlivými oblasti těchto lidí jsou hlavně játra a záda (oblast kříže) nebo kyčlí. Takže se tu projeví třeba i zatížení stresem. Mohou trpět také na křečové žíly. Střelec bude mít radost, pokud mu darujete třeba růženín, hematit, fluorit nebo achát, které příznivě ovlivňují stav jater. Na záda a kyčle zase dobře působí kameny jako safír, heliotrop a zlatý topaz. V případě, že se vyskytnou křečové žíly, bude vhodné, když při sobě Střelec bude nosit karneol, ametyst nebo již zmíněný zlatý topaz.

Péče z lůna přírody

Ani tentokrát, stejně jako u Štírů a dalších znamení , nezapomeneme ani tentokrát na bylinky a éterické oleje. Střelec a jeho játra ocení hořec žlutý (který je snad nejvíc hořkou bylinkou), pampeličku a ostropestřec, a kromě toho i éterický olej z bazalky. Na potíže se zády a kyčlemi je vhodný lipový květ, bršlice kozí noha a taktéž i ostropestřec. Z esenciálních olejů se pak hodí eukalypt a citron. No a nakonec u křečových žil, u těch je nejlepší sáhnout po břečťanu či kostivalu, případně po řebříčkovém éterickém oleji.

Tip: éterické oleje eukalyptus a citron pořídíte u nás (tady).

 

 

24.11. a 20.12.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..