Péče podle zvěrokruhu: ŠTÍR

Měsíc se s měsícem sešel, a je čas podívat se na zoubek, nebo spíše na žahadlo, všem Štírům. Jací jsou? Kde mají slabé stránky? A jaké bylinky či drahé kameny je potěší, a zároveň jim i prospějí? Čtěte dál.

Štír, to je nejtajemnější znamení celého zvěrokruhu. Nikdy s jistotou nevíte, co se těmhle lidem jim honí v hlavě. Často mají častokrát kamennou tvář a působí, jako by byly emočně zledovělí, ale ono tomu tak vůbec není. Uvnitř jsou ale hodně citliví a zároveň vám nezapomenou žádnou křivdu. Štíři slaví narozeniny mezi 23.10. a 23.11. (každý rok se tohle rozpětí může malinko lišit). Planetárně jim přísluší Pluto, z kovů je to pak železo. Barvou, která tyhle osoby nejlépe vystihuje, je černá. Je stejně tak tajemná jako oni … Někdo bere Štíry jako podivíny. Oni jsou zkrátka jen sví. Nemívají mnoho přátel, ale zato jsou jejich přátelství pevná a upřímná. Jsou velmi laskaví, obětaví a rádi hájí spravedlnost.

Lidé zrození ve Štíru mají velmi bystrý úsudek, přesně dokážou odhadnout jakoukoliv situaci a jejich intuice je až záviděníhodná. Současně jsou velmi cílevědomí, neskutečně jim to pálí a mají výbornou paměť. To z nich dělá nejen dobré detektivy z povolání, ale současně i nepřítele, kterého byste nechtěli mít ani v tom nejhorším snu. 😀 Štíři také bývají velmi originální osoby, předčasně dospívají a už jako děti těžko zapadají do kolektivu. Často dokonce zůstávají až do smrti nepochopenými dušemi. Mimochodem, když už jsme u toho, smrt je něco, čeho se tihle lidé nebojí, a berou ji jako přirozenou součást života. Takže až budete naštvaní, že vám nevyjádřili upřímnou soustrast, už budete vědět, odkud vítr vane.

Drahé kameny pro Štíra

Citlivou tělesnou oblastí Štírů je močový měchýř, a potažmo i ledviny. Z žen pak bývají problémy pohlavní sféry (trápení s menstruací, různé cysty apod.). Mohou trpět také hemoroidy. Na močový měchýř působí pozitivně jadeit a akvamarín. Při potížích s menstruací, a pohlavními orgány celkově, je vhodné sáhnut po ametystu, granátu či achátu. U hemoroidů se doporučují beryl, smaragd či heliotrop. A právě heliotrop lze pro Štíry označit jako univerzální kámen. Takže když nebudete vědět, co přesně, s ním vedle nešlápnete.

Pomoc z přírody

Nakonec se podíváme na zoubek ještě darům Matičky přírody. Na problémy s močovým měchýřem je dobré nasadit lopuch, celík, černý bez nebo šípky. Z éterických olejů se pak hodí především bergamot (nabízíme tady). U pohlavních orgánů se doporučují vřes obecný, u žen pak hlavně měsíček a éterické oleje z jasmínu či majoránky (koupíte zde). Hemoroidy lze zahnat kaštanem, lnicí květel nebo opět černým bezem.

Pro Štíry je vhodná také směs éterických olejů, která jim je na míru ušitá. Pořídíte ji tady. 

Tip: Články o dalších znameních najdete tady. Každý měsíc pak přibude další. 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář